Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › REBIS SRL

REBIS SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Mun. Sibiu
CUI 18353102 · J2006000145327
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire REBIS SRL
Cod fiscal (CIF) RO18353102
Nr. Reg. Comerțului J2006000145327
Sediu social Str. Ogorului nr. 27, Mun. Sibiu, 550052

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

VISSER JAN RIJNDERT · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 06.02.2006
CAEN6812 · Dezvoltare (promovare) imobiliară
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută REBIS SRL după CUI 18353102 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 83/100
Cifră de afaceri 2025
9.760.258 lei
-55.0% vs 2024
Profit net 2025
1.115.037 lei
-75.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă11.4%
Față de sectorpeste 47% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 3.176 de firme din Dezvoltare (promovare) imobiliară care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,5%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 86% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 3.981 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2009: 207.176 lei20092011: 0 lei20112012: 150.673 lei20122013: 0 lei20132014: 0 lei20142015: 186.014 lei20152017: 21.000 lei20172019: 2.851 lei20192022: 12.400.308 lei20222023: 15.809.512 lei20232024: 21.513.500 lei20242025: 9.760.258 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 9.760.258 lei 1.115.037 lei 3
2024 21.513.500 lei 4.527.902 lei 2
2023 15.809.512 lei 3.289.608 lei 1
2022 12.400.308 lei 3.639.383 lei 2
2021 -1.409.887 lei 2
2020 -845.770 lei 2
2019 2.851 lei -648.479 lei 2
2018 -580.028 lei 2
2017 21.000 lei -174.991 lei
2016 -473.665 lei
2015 186.014 lei -364.787 lei
2014 0 lei -391.601 lei
2013 0 lei -429.394 lei
2012 150.673 lei -370.351 lei 0
2011 0 lei -325.556 lei
2010 -391.673 lei
2009 207.176 lei -449.131 lei
2008 1.677.472 lei -69.063 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 956 zile+798 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 45 zile+20 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 11,42%−9,63 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 50,48%+27,3 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,98×−2,33 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,02×+0,72 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 4,45%−10,18 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,2%−9,04 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 49,52%−27,3 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 3.253.419 lei−7.503.331 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,19×−0,34 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,03×−3,27 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 356 zile+271 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 51,56%−94,77 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

7,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă medie sau mare — 61 din 772 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 0,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 326 din 3.124 firme active cu bilanț depus (CAEN 6812)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 5.984 firme active din sector
SectorCAEN 6812 · Dezvoltare (promovare) imobiliară →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru REBIS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți REBIS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru REBIS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

REBIS SRL, cu sediul în Mun. Sibiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 18353102, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2006000145327. Firma a fost înființată la data de 7 februarie 2006 și are ca obiect principal de activitate Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN 6812).

La ultima verificare, REBIS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 9.760.258 lei și un rezultat net de 1.115.037 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are REBIS SRL?

REBIS SRL (CUI 18353102) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă REBIS SRL în sectorul său?

REBIS SRL ocupă locul 326 din 3.124 firme active cu bilanț depus în CAEN 6812 (Dezvoltare (promovare) imobiliară), după cifra de afaceri.

Cât de veche este REBIS SRL față de firmele din același domeniu?

REBIS SRL este mai veche decât 92% dintre cele 5.984 firme active cu CAEN 6812.

Este REBIS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare REBIS SRL (CUI 18353102) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este REBIS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, REBIS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în REBIS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru REBIS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este REBIS SRL plătitoare de TVA?

Da, REBIS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a REBIS SRL?

În anul 2025, REBIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 9.760.258 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu REBIS SRL?

Firmoscop analizează REBIS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Imobiliare în Sibiu →

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.