Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › DERMESTETICA SRL

DERMESTETICA SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 18358339 · J2006001911408
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DERMESTETICA SRL
CUI 18358339
Nr. Reg. Comerțului J2006001911408
Sediu social Bld. Aviatorilor nr. 49, ap. 1, PARTER, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 072129207

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

POPOIU DANIELA ELENA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 24.06.2010
CAEN8622 · Activități de asistență medicală specializată
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DERMESTETICA SRL după CUI 18358339 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 91/100
Cifră de afaceri 2025
1.830.081 lei
-8.0% vs 2024
Profit net 2025
60.814 lei
-70.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă3.3%
Față de sectorpeste 12% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 12.413 de firme din Activități de asistență medicală specializată care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 40,5%.

Mărime față de sector6 angajați · peste 91% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 11.804 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 768.852 lei20142015: 682.329 lei20152016: 770.160 lei20162017: 1.071.502 lei20172018: 1.259.475 lei20182019: 1.550.942 lei20192020: 1.297.027 lei20202021: 1.763.457 lei20212022: 1.772.740 lei20222023: 1.778.202 lei20232024: 1.991.205 lei20242025: 1.830.081 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.830.081 lei 60.814 lei 6
2024 1.991.205 lei 205.341 lei 6
2023 1.778.202 lei 294.630 lei 6
2022 1.772.740 lei 311.438 lei 6
2021 1.763.457 lei 360.759 lei 5
2020 1.297.027 lei 168.010 lei 5
2019 1.550.942 lei 411.947 lei 5
2018 1.259.475 lei 369.460 lei 5
2017 1.071.502 lei 418.878 lei 5
2016 770.160 lei 167.121 lei 5
2015 682.329 lei 23.085 lei 7
2014 768.852 lei 31.905 lei 6
2013 793.389 lei 4.316 lei 6
2012 603.698 lei 2.001 lei 6
2011 471.982 lei 2.086 lei 6
2010 353.127 lei 143 lei 4
2009 193.826 lei 3.589 lei 4
2008 97.111 lei 1.000 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 42 zile+1 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 6 zile+5 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,32%−6,99 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 79,4%+27,21 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,26×−0,66 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,3×+2,22 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 94,84%−3,58 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 22,81%−24,89 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 24,05%−24,42 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 305.014 lei−26.854 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 6,86×+2,23 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 17,75×−5,33 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 21 zile+5 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,09%−9,85 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.121 din 13.076 firme active cu bilanț depus (CAEN 8622)
Vechime relativămai veche decât 90% dintre cele 16.350 firme active din sector
SectorCAEN 8622 · Activități de asistență medicală specializată →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 24.06.2010
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 24.06.2010 → funcțiune

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DERMESTETICA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DERMESTETICA SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DERMESTETICA SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DERMESTETICA SRL, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 18358339, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2006001911408. Firma a fost înființată la data de 8 februarie 2006 și are ca obiect principal de activitate Activități de asistență medicală specializată (CAEN 8622).

La ultima verificare, DERMESTETICA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.830.081 lei și un rezultat net de 60.814 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DERMESTETICA SRL?

DERMESTETICA SRL (CUI 18358339) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DERMESTETICA SRL în sectorul său?

DERMESTETICA SRL ocupă locul 1.121 din 13.076 firme active cu bilanț depus în CAEN 8622 (Activități de asistență medicală specializată), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DERMESTETICA SRL față de firmele din același domeniu?

DERMESTETICA SRL este mai veche decât 90% dintre cele 16.350 firme active cu CAEN 8622.

Este DERMESTETICA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DERMESTETICA SRL (CUI 18358339) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DERMESTETICA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DERMESTETICA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DERMESTETICA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DERMESTETICA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DERMESTETICA SRL plătitoare de TVA?

Nu, DERMESTETICA SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DERMESTETICA SRL?

În anul 2025, DERMESTETICA SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.830.081 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DERMESTETICA SRL?

Firmoscop analizează DERMESTETICA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Sănătate în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.