Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Constanța › ELECTROBOL CONSTRUCT SRL

ELECTROBOL CONSTRUCT SRL

Înființată în 2006 · 20 de ani vechime · Municipiul Constanţa
CUI 18366633 · J2006000351135
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 2 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Câte zile termen și cât plafon? Deblochezi cu emailul, gratuit.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ELECTROBOL CONSTRUCT SRL
Cod fiscal (CIF) RO18366633
Nr. Reg. Comerțului J2006000351135
Sediu social Str. CISMELEI nr. 8, bl. B6, sc. C, et. 3, ap. 42, Municipiul Constanţa
Telefon 0729079444

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026.

Reprezentanți

LEABU BEATRICE MANUELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4321 · Lucrări de instalații electrice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 4 noiembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 2 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 4 noiembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 2 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ELECTROBOL CONSTRUCT SRL după CUI 18366633 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
11.883.046 lei
+88,0% vs 2023
Profit net 2024
2.080.405 lei
+40,4% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă17.5%
Față de sectorpeste 58% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 6.673 de firme din Lucrări de instalații electrice care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 12,4%.

Mărime față de sector17 angajați · peste 92% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 7.242 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital1.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 880.567 lei20122013: 1.072.505 lei20132014: 1.217.008 lei20142015: 1.994.971 lei20152016: 1.233.652 lei20162017: 1.372.998 lei20172018: 2.210.044 lei20182019: 2.587.165 lei20192021: 3.380.473 lei20212022: 4.910.847 lei20222023: 6.323.072 lei20232024: 11.883.046 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 11.883.046 lei 2.080.405 lei 17
2023 6.323.072 lei 1.481.456 lei 16
2022 4.910.847 lei 918.614 lei 18
2021 3.380.473 lei 991.497 lei 13
2019 2.587.165 lei 116.083 lei 13
2018 2.210.044 lei 64.058 lei 19
2017 1.372.998 lei 26.480 lei 12
2016 1.233.652 lei 27.893 lei 12
2015 1.994.971 lei 296.663 lei 12
2014 1.217.008 lei 15.026 lei 10
2013 1.072.505 lei 10.147 lei 16
2012 880.567 lei 4.387 lei 16
2011 1.749.477 lei 313.899 lei 16
2010 2.037.451 lei 260.612 lei 17
2009 1.619.776 lei 202.420 lei 16
2008 1.160.746 lei 218.195 lei 16

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 99 de zile−22 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 70 de zile−10 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 17,51%−5,92 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 62,27%+18,19 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,61×−0,66 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,54×+0,72 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,55%+41,65 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 40,17%+8,9 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 40,36%−13,64 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 699.003 lei+303.811 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,29×+0,96 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 9,85×+6,01 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 37 de zile−58 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 27,15%−4,1 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 372 din 9.814 firme active cu bilanț depus (CAEN 4321)
Vechime relativămai veche decât 88% dintre cele 17.137 de firme active din sector
SectorCAEN 4321 · Lucrări de instalații electrice →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)6
Valoare totală (2024–2026)403.251 lei

Cumpărători: Centrul Român pentru Pregatirea si Perfectionarea Personalului din Transporturi Navale, S.C. CONFORT URBAN S.R.L.

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ELECTROBOL CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ELECTROBOL CONSTRUCT SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

ELECTROBOL CONSTRUCT SRL, cu sediul în Municipiul Constanţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 18366633, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2006000351135. Firma a fost înființată la data de 9 februarie 2006 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de instalații electrice (CAEN 4321).

La ultima verificare, ELECTROBOL CONSTRUCT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 11.883.046 lei și un rezultat net de 2.080.405 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ELECTROBOL CONSTRUCT SRL?

ELECTROBOL CONSTRUCT SRL (CUI 18366633) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 2 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ELECTROBOL CONSTRUCT SRL în sectorul său?

ELECTROBOL CONSTRUCT SRL ocupă locul 372 din 9.814 firme active cu bilanț depus în CAEN 4321 (Lucrări de instalații electrice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ELECTROBOL CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

ELECTROBOL CONSTRUCT SRL este mai veche decât 88% dintre cele 17.137 de firme active cu CAEN 4321.

Este ELECTROBOL CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ELECTROBOL CONSTRUCT SRL (CUI 18366633) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ELECTROBOL CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ELECTROBOL CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ELECTROBOL CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ELECTROBOL CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ELECTROBOL CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, ELECTROBOL CONSTRUCT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ELECTROBOL CONSTRUCT SRL?

În anul 2024, ELECTROBOL CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 11.883.046 lei și un număr mediu de 17 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ELECTROBOL CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează ELECTROBOL CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4321 din Constanța, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.