Sari la conținut
FirmoscopFirmeIalomița › DANGER SRL

DANGER SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Sat Frăţileşti Com. Săveni
CUI 18398333 · J21/82/2006
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DANGER SRL
Cod fiscal (CIF) RO18398333
Nr. Reg. Comerțului J21/82/2006
Sediu social Str. Dumitru Cucută nr. 2, Sat Frăţileşti Com. Săveni, jud. IALOMIŢA, 927206
Telefon 0727708364

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

POPÂRLAN DUMITRU · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.02.2006
CAEN0111 · Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DANGER SRL după CUI 18398333 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2025
13.460.407 lei
+36.0% vs 2024
Profit net 2025
1.399.468 lei
+611.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă10.4%
Datorii / capital1.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 3.394.830 lei20142015: 3.307.008 lei20152016: 4.720.493 lei20162017: 5.423.057 lei20172018: 6.614.471 lei20182019: 6.132.742 lei20192020: 2.275.683 lei20202021: 12.361.828 lei20212022: 15.456.977 lei20222023: 11.897.924 lei20232024: 9.930.008 lei20242025: 13.460.407 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 13.460.407 lei 1.399.468 lei 11
2024 9.930.008 lei -273.778 lei 11
2023 11.897.924 lei 1.031.219 lei 9
2022 15.456.977 lei 7.701.747 lei 8
2021 12.361.828 lei 6.196.546 lei 10
2020 2.275.683 lei -1.390.334 lei 7
2019 6.132.742 lei 1.291.102 lei 11
2018 6.614.471 lei 1.683.848 lei 10
2017 5.423.057 lei 2.469.574 lei 5
2016 4.720.493 lei 2.508.300 lei 5
2015 3.307.008 lei 1.273.609 lei 4
2014 3.394.830 lei 1.487.464 lei 3
2013 3.090.141 lei 654.870 lei 3
2012 1.622.842 lei 504.947 lei 1
2011 1.356.784 lei 562.958 lei 3
2010 820.057 lei 85.686 lei 4
2009 656.563 lei -6.538 lei 3
2008 456.676 lei -22.981 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 810 zile−173 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 81 zile−170 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 10,4%+13,16 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 57,16%+4,38 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,75×−0,14 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,33×+0,21 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 6,25%+7,4 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,68%+3,22 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 42,84%−4,38 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.223.673 lei+320.945 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,26×+0,06 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,41×−1,34 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 152 zile+55 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 11,4%+13,51 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 383 din 9.885 firme active cu bilanț depus (CAEN 0111)
Vechime relativămai veche decât 87% dintre cele 27.856 firme active din sector
SectorCAEN 0111 · Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DANGER SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DANGER SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DANGER SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DANGER SRL, cu sediul în Sat Frăţileşti Com. Săveni, are codul unic de înregistrare (CUI) 18398333, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J21/82/2006. Firma a fost înființată la data de 20 februarie 2006 și are ca obiect principal de activitate Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase (CAEN 0111).

La ultima verificare, DANGER SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 13.460.407 lei și un rezultat net de 1.399.468 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DANGER SRL?

DANGER SRL (CUI 18398333) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DANGER SRL în sectorul său?

DANGER SRL ocupă locul 383 din 9.885 firme active cu bilanț depus în CAEN 0111 (Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DANGER SRL față de firmele din același domeniu?

DANGER SRL este mai veche decât 87% dintre cele 27.856 firme active cu CAEN 0111.

Este DANGER SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DANGER SRL (CUI 18398333) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DANGER SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DANGER SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DANGER SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DANGER SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DANGER SRL plătitoare de TVA?

Da, DANGER SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DANGER SRL?

În anul 2025, DANGER SRL a raportat o cifră de afaceri de 13.460.407 lei și un număr mediu de 11 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DANGER SRL?

Firmoscop analizează DANGER SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ialomiţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Agricultură în Ialomița →

Mergi mai departe

Firme din Ialomița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.