Sari la conținut
FirmoscopFirmeVâlcea › VECTOR SYSTEMS SRL

VECTOR SYSTEMS SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Sat Teiu Com. Galicea
CUI 18433929 · J2006000178389
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VECTOR SYSTEMS SRL
Cod fiscal (CIF) RO18433929
Nr. Reg. Comerțului J2006000178389
Sediu social com. Galicea, Sat Teiu Com. Galicea, jud. VÂLCEA, 247213
Telefon 0722473966

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

DOBRESCU ION-VICTOR · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 28.02.2006
CAEN8009 · Alte activități de protecție n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VECTOR SYSTEMS SRL după CUI 18433929 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.899.864 lei
-9.0% vs 2024
Profit net 2025
331.357 lei
+11.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă17.4%
Față de sectorpeste 55% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 807 de firme din Alte activități de protecție n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 14,4%.

Mărime față de sector6 angajați · peste 89% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 832 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 882.002 lei20142015: 811.201 lei20152016: 931.600 lei20162017: 883.531 lei20172018: 757.808 lei20182019: 969.612 lei20192020: 962.940 lei20202021: 1.151.432 lei20212022: 1.220.763 lei20222023: 1.610.853 lei20232024: 2.080.986 lei20242025: 1.899.864 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.899.864 lei 331.357 lei 6
2024 2.080.986 lei 298.056 lei 10
2023 1.610.853 lei 128.059 lei 9
2022 1.220.763 lei 106.354 lei 5
2021 1.151.432 lei 83.160 lei 4
2020 962.940 lei 12.980 lei 5
2019 969.612 lei 38.614 lei 5
2018 757.808 lei 2.918 lei 5
2017 883.531 lei 1.846 lei 10
2016 931.600 lei 12.186 lei 11
2015 811.201 lei 17.317 lei 10
2014 882.002 lei 79.574 lei 7
2013 420.747 lei 58.461 lei 7
2012 556.521 lei 15.589 lei 7
2011 429.004 lei 558 lei 4
2010 319.563 lei -8.519 lei 4
2009 186.164 lei 7.912 lei 3
2008 454.626 lei 25.160 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 193 zile+68 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 86 zile−25 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 17,44%+3,12 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 75,37%+5,77 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,33×−0,11 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,94×+0,65 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 97,26%+1,22 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 24,89%−4,31 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 25,59%−4,81 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 316.644 lei+108.545 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,43×−0,61 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 42,09×+7,78 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 9 zile−2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 26,46%+5,96 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 87 din 806 firme active cu bilanț depus (CAEN 8009)
Vechime relativămai veche decât 90% dintre cele 1.063 firme active din sector
SectorCAEN 8009 · Alte activități de protecție n.c.a. →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)55
Valoare totală (2024–2026)483.783 lei

Cumpărători: COMUNA COPACENI (PRIMARIA COPACENI), COMUNA PAUSESTI MAGLASI, COMUNA GOLESTI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VECTOR SYSTEMS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VECTOR SYSTEMS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru VECTOR SYSTEMS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VECTOR SYSTEMS SRL, cu sediul în Sat Teiu Com. Galicea, are codul unic de înregistrare (CUI) 18433929, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2006000178389. Firma a fost înființată la data de 1 martie 2006 și are ca obiect principal de activitate Alte activități de protecție n.c.a. (CAEN 8009).

La ultima verificare, VECTOR SYSTEMS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.899.864 lei și un rezultat net de 331.357 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VECTOR SYSTEMS SRL?

VECTOR SYSTEMS SRL (CUI 18433929) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VECTOR SYSTEMS SRL în sectorul său?

VECTOR SYSTEMS SRL ocupă locul 87 din 806 firme active cu bilanț depus în CAEN 8009 (Alte activități de protecție n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VECTOR SYSTEMS SRL față de firmele din același domeniu?

VECTOR SYSTEMS SRL este mai veche decât 90% dintre cele 1.063 firme active cu CAEN 8009.

Este VECTOR SYSTEMS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VECTOR SYSTEMS SRL (CUI 18433929) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VECTOR SYSTEMS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VECTOR SYSTEMS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VECTOR SYSTEMS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VECTOR SYSTEMS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VECTOR SYSTEMS SRL plătitoare de TVA?

Da, VECTOR SYSTEMS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VECTOR SYSTEMS SRL?

În anul 2025, VECTOR SYSTEMS SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.899.864 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VECTOR SYSTEMS SRL?

Firmoscop analizează VECTOR SYSTEMS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vâlcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Vâlcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.