Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Ilfov › COMPANIA DE PAZA R.O SRL

COMPANIA DE PAZA R.O SRL

Înființată în 2006 · 20 de ani vechime · Sat Fundeni Com. Dobroeşti
CUI 18443671 · J23/400/2006
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 28 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire COMPANIA DE PAZA R.O SRL
Cod fiscal (CIF) RO18443671
Nr. Reg. Comerțului J23/400/2006
Sediu social DOINEI nr. 74 B, PARTER, Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, jud. Ilfov, 77086

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Reprezentanți

CIPARIDIS ALEXANDRU · administrator

Identitate

Starefuncțiune
CAEN8010 · Activități de protecție și gardă
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 28 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 28 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută COMPANIA DE PAZA R.O SRL după CUI 18443671 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 89/100
Cifră de afaceri 2025
200.096.055 lei
+24,0% vs 2024
Profit net 2025
580.368 lei
-95,1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.3%
Față de sectorpeste 21% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.150 de firme din Activități de investigații și servicii private de protecție care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 8,2%.

Mărime față de sector2.730 de angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 16 angajați, din 1.195 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 6.013.985 lei20142015: 17.145.056 lei20152016: 20.083.483 lei20162017: 24.661.734 lei20172018: 35.711.515 lei20182019: 49.376.281 lei20192020: 65.992.350 lei20202021: 85.847.749 lei20212022: 107.543.443 lei20222023: 140.048.466 lei20232024: 161.588.219 lei20242025: 200.096.055 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 200.096.055 lei 580.368 lei 2730
2024 161.588.219 lei 11.939.142 lei 2277
2023 140.048.466 lei 8.003.032 lei —
2022 107.543.443 lei 1.063.360 lei 2444
2021 85.847.749 lei -6.380.490 lei 1976
2020 65.992.350 lei 405.697 lei 1543
2019 49.376.281 lei 1.455.193 lei 1222
2018 35.711.515 lei 1.493.757 lei 952
2017 24.661.734 lei 1.081.846 lei 733
2016 20.083.483 lei 824.098 lei 698
2015 17.145.056 lei -2.593.107 lei 639
2014 6.013.985 lei -2.201.343 lei 220
2013 635.825 lei -367.480 lei 21
2012 632.623 lei -323.366 lei 24
2011 287.855 lei -288.028 lei 23
2010 — -16.368 lei 11
2009 2.521 lei -5.703 lei —
2008 123.025 lei -3.569 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 82 de zile+9 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 96 de zile+8 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,29%−7,1 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 75,87%+6,01 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,32×−0,11 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,1×+0,81 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 4,02%−80,94 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,98%−24,92 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 24,44%−6,04 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 73.295 lei+2.330 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,39×−0,11 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1.841,35×+1.585,27 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,49%−8,9 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1 din 469 de firme active cu bilanț depus (CAEN 8010)
Vechime relativămai veche decât 85% dintre cele 1.006 firme active din sector
SectorCAEN 8010 · Activități de protecție și gardă →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)19
Valoare totală (2024–2026)175.250 lei

Cumpărători: CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL BUCURESTI, OFICIUL DE CADASTRU SI PUBLICITATE IMOBILIARA ILFOV, SCOALA GIMNAZIALA ,,I.G.DUCA,,

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru COMPANIA DE PAZA R.O SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți COMPANIA DE PAZA R.O SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

COMPANIA DE PAZA R.O SRL, cu sediul în Sat Fundeni Com. Dobroeşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 18443671, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/400/2006. Firma a fost înființată la data de 3 martie 2006 și are ca obiect principal de activitate Activități de protecție și gardă (CAEN 8010).

La ultima verificare, COMPANIA DE PAZA R.O SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 200.096.055 lei și un rezultat net de 580.368 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are COMPANIA DE PAZA R.O SRL?

COMPANIA DE PAZA R.O SRL (CUI 18443671) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 28 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă COMPANIA DE PAZA R.O SRL în sectorul său?

COMPANIA DE PAZA R.O SRL ocupă locul 1 din 469 de firme active cu bilanț depus în CAEN 8010 (Activități de protecție și gardă), după cifra de afaceri.

Cât de veche este COMPANIA DE PAZA R.O SRL față de firmele din același domeniu?

COMPANIA DE PAZA R.O SRL este mai veche decât 85% dintre cele 1.006 firme active cu CAEN 8010.

Este COMPANIA DE PAZA R.O SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare COMPANIA DE PAZA R.O SRL (CUI 18443671) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este COMPANIA DE PAZA R.O SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, COMPANIA DE PAZA R.O SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în COMPANIA DE PAZA R.O SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru COMPANIA DE PAZA R.O SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este COMPANIA DE PAZA R.O SRL plătitoare de TVA?

Da, COMPANIA DE PAZA R.O SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a COMPANIA DE PAZA R.O SRL?

În anul 2025, COMPANIA DE PAZA R.O SRL a raportat o cifră de afaceri de 200.096.055 lei și un număr mediu de 2.730 de angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu COMPANIA DE PAZA R.O SRL?

Firmoscop analizează COMPANIA DE PAZA R.O SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 8010 din Ilfov, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.