Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › BARAK DEVELOPMENT SRL

BARAK DEVELOPMENT SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Sector 3 Mun. Bucureşti
CUI 18451712 · J2009005005409
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BARAK DEVELOPMENT SRL
Cod fiscal (CIF) RO18451712
Nr. Reg. Comerțului J2009005005409
Sediu social Bld. Theodor Pallady nr. 42J, et. 1, CAMERA 1212. CASUTA POSTALA 004, Sector 3 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 0213375077

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

DE LEVIE ORI · administratorEHRENRICH YAAKOV YOSEF · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 15.04.2009
CAEN0142 · Creșterea altor bovine
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BARAK DEVELOPMENT SRL după CUI 18451712 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 89/100
Cifră de afaceri 2025
58.277.709 lei
+97.0% vs 2024
Profit net 2025
2.355.577 lei
+97.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă4.0%
Datorii / capital3.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 68.928 lei20142015: 216.000 lei20152016: 8.856.059 lei20162017: 27.413.091 lei20172018: 35.148.544 lei20182019: 31.997.206 lei20192020: 38.488.708 lei20202021: 97.460.121 lei20212022: 89.885.647 lei20222023: 68.790.715 lei20232024: 29.510.656 lei20242025: 58.277.709 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 58.277.709 lei 2.355.577 lei 12
2024 29.510.656 lei 1.190.844 lei 11
2023 68.790.715 lei 2.147.700 lei 17
2022 89.885.647 lei 1.922.646 lei 19
2021 97.460.121 lei 1.484.155 lei 17
2020 38.488.708 lei 2.749.084 lei 14
2019 31.997.206 lei 986.923 lei 33
2018 35.148.544 lei 222.888 lei 34
2017 27.413.091 lei 486.736 lei 24
2016 8.856.059 lei -424.918 lei 12
2015 216.000 lei 70.533 lei 2
2014 68.928 lei -39.030 lei 4
2013 10.000 lei -234.650 lei 4
2012 0 lei -334.624 lei 4
2011 0 lei -122.762 lei 4
2010 -221.976 lei 4
2009 -320.560 lei 4
2008 791 lei -361.760 lei 6

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2022 și 2023, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20222023
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50nunu

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 217 zile−186 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 61 zile+4 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,04% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 76,27%−4,01 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,31×+0,06 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,21×−0,65 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 21,83%+7,7 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 5,19%+2,26 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 23,79%+3,02 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 4.856.476 lei+2.173.689 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,28×+0,55 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,81×+2,51 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 76 zile−82 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,33%+0,31 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 8 din 453 firme active cu bilanț depus (CAEN 0142)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 2.265 firme active din sector
SectorCAEN 0142 · Creșterea altor bovine →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume6
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Oraş Voluntari → Bucureşti Sectorul 3
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/438/2006 → J2009005005409
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 3 → Oraş Voluntari
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2009005005409 → J23/438/2006
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Oraş Voluntari → Bucureşti Sectorul 3
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/438/2006 → J2009005005409
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 3 → Oraş Voluntari
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2009005005409 → J23/438/2006

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BARAK DEVELOPMENT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BARAK DEVELOPMENT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru BARAK DEVELOPMENT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BARAK DEVELOPMENT SRL, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 18451712, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2009005005409. Firma a fost înființată la data de 6 martie 2006 și are ca obiect principal de activitate Creșterea altor bovine (CAEN 0142).

La ultima verificare, BARAK DEVELOPMENT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 58.277.709 lei și un rezultat net de 2.355.577 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BARAK DEVELOPMENT SRL?

BARAK DEVELOPMENT SRL (CUI 18451712) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă BARAK DEVELOPMENT SRL în sectorul său?

BARAK DEVELOPMENT SRL ocupă locul 8 din 453 firme active cu bilanț depus în CAEN 0142 (Creșterea altor bovine), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BARAK DEVELOPMENT SRL față de firmele din același domeniu?

BARAK DEVELOPMENT SRL este mai veche decât 96% dintre cele 2.265 firme active cu CAEN 0142.

Este BARAK DEVELOPMENT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare BARAK DEVELOPMENT SRL (CUI 18451712) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BARAK DEVELOPMENT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BARAK DEVELOPMENT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BARAK DEVELOPMENT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BARAK DEVELOPMENT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BARAK DEVELOPMENT SRL plătitoare de TVA?

Da, BARAK DEVELOPMENT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BARAK DEVELOPMENT SRL?

În anul 2025, BARAK DEVELOPMENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 58.277.709 lei și un număr mediu de 12 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BARAK DEVELOPMENT SRL?

Firmoscop analizează BARAK DEVELOPMENT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Agricultură în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.