Sari la conținut
FirmoscopFirmeGorj › RAYTRANS SRL

RAYTRANS SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Sat Siteşti Orş. Novaci
CUI 18452688 · J18/159/2006
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RAYTRANS SRL
Cod fiscal (CIF) RO18452688
Nr. Reg. Comerțului J18/159/2006
Sediu Sat Siteşti Orş. Novaci, Gorj
Telefon 0745877963

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ZAMFIRA ELENA · administratorZAMFIRA MIRCEA-RADU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 06.03.2006
CAEN0210 · Silvicultură și alte activități forestiere
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RAYTRANS SRL după CUI 18452688 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 90/100
Cifră de afaceri 2025
463.310 lei
+15.0% vs 2024
Profit net 2025
26.057 lei
-51.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.6%
Datorii / capital3.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 131.082 lei20142015: 136.231 lei20152016: 204.750 lei20162017: 295.955 lei20172018: 240.436 lei20182019: 104.728 lei20192020: 116.617 lei20202021: 224.499 lei20212022: 418.713 lei20222023: 303.651 lei20232024: 402.899 lei20242025: 463.310 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 463.310 lei 26.057 lei 1
2024 402.899 lei 54.073 lei 1
2023 303.651 lei -99.424 lei 1
2022 418.713 lei 176.442 lei 2
2021 224.499 lei 3.616 lei 1
2020 116.617 lei 5.733 lei 1
2019 104.728 lei 2.043 lei 2
2018 240.436 lei 2.772 lei 3
2017 295.955 lei 573 lei 3
2016 204.750 lei 29.196 lei 2
2015 136.231 lei -8.387 lei 2
2014 131.082 lei -4.399 lei 3
2013 39.451 lei -68.489 lei 4
2012 99.041 lei -76.217 lei 6
2011 312.104 lei 555 lei 8
2010 173.215 lei 991 lei 4
2009 338.119 lei 19.953 lei 9
2008 317.557 lei -10.775 lei 8

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 82 zile−1 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 93 zile+15 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,62%−7,8 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 79,42%+13,36 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,26×−0,25 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,86×+1,91 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 96,08%−18,81 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 19,77%−19,22 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 20,58%−13,36 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 463.310 lei+60.411 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,52×+0,61 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 504,69×−299,5 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 7,02%−12,03 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 442 din 880 firme active cu bilanț depus (CAEN 0210)
Vechime relativămai veche decât 77% dintre cele 1.573 firme active din sector
SectorCAEN 0210 · Silvicultură și alte activități forestiere →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RAYTRANS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RAYTRANS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RAYTRANS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RAYTRANS SRL, cu sediul în Sat Siteşti Orş. Novaci, are codul unic de înregistrare (CUI) 18452688, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J18/159/2006. Firma a fost înființată la data de 6 martie 2006 și are ca obiect principal de activitate Silvicultură și alte activități forestiere (CAEN 0210).

La ultima verificare, RAYTRANS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 463.310 lei și un rezultat net de 26.057 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RAYTRANS SRL?

RAYTRANS SRL (CUI 18452688) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RAYTRANS SRL în sectorul său?

RAYTRANS SRL ocupă locul 442 din 880 firme active cu bilanț depus în CAEN 0210 (Silvicultură și alte activități forestiere), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RAYTRANS SRL față de firmele din același domeniu?

RAYTRANS SRL este mai veche decât 77% dintre cele 1.573 firme active cu CAEN 0210.

Este RAYTRANS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare RAYTRANS SRL (CUI 18452688) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RAYTRANS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RAYTRANS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RAYTRANS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RAYTRANS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RAYTRANS SRL plătitoare de TVA?

Da, RAYTRANS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RAYTRANS SRL?

În anul 2025, RAYTRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 463.310 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RAYTRANS SRL?

Firmoscop analizează RAYTRANS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Gorj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Gorj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.