Sari la conținut
FirmoscopFirmeBistrița-Năsăud › RAUVET SRL

RAUVET SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Sat Josenii Bârgăului Com. Josenii Bârgăului
CUI 18477917 · J2006000186063
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RAUVET SRL
CUI 18477917
Nr. Reg. Comerțului J2006000186063
Sediu social Str. PRINCIPALA nr. 462, Sat Josenii Bârgăului Com. Josenii Bârgăului, jud. BISTRIŢA-NĂSĂUD, 427100
Telefon 0263265977

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

RĂU GHEORGHE-IOAN · administratorRĂU AUREL-IONUȚ · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 14.03.2006
CAEN7500 · Activități veterinare
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RAUVET SRL după CUI 18477917 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 75/100
Cifră de afaceri 2024
73.801 lei
-6.0% vs 2023
Profit net 2024
-55.749 lei
-263.8% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă-75.5%
Față de sectorpeste 1% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 3.119 de firme din Activități veterinare care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 10,0%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 68% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 3.168 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 59.790 lei20112012: 74.389 lei20122013: 59.348 lei20132014: 89.061 lei20142015: 103.569 lei20152016: 84.640 lei20162017: 115.123 lei20172018: 84.336 lei20182020: 116.217 lei20202022: 76.313 lei20222023: 78.857 lei20232024: 73.801 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 73.801 lei -55.749 lei 3
2023 78.857 lei 34.030 lei 3
2022 76.313 lei 59.691 lei 2
2020 116.217 lei 51.622 lei 2
2018 84.336 lei 25.523 lei 1
2017 115.123 lei 72.545 lei
2016 84.640 lei 16.898 lei 3
2015 103.569 lei 28.394 lei 3
2014 89.061 lei 19.055 lei 2
2013 59.348 lei -1.016 lei 1
2012 74.389 lei 29.576 lei 1
2011 59.790 lei 345 lei 1
2010 75.820 lei -7.551 lei
2009 84.115 lei -3.262 lei 1
2008 87.738 lei 15.944 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 562 zile+94 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1.625 zile+119 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -75,54%−118,69 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 28,59%+2,71 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,5×−0,36 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,49×+0,14 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -23,84%−35,59 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -14,03%−22,74 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 58,83%−15,29 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 24.600 lei−1.686 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,19× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 131,09×+127,74 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 3 zile−106 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -29,24%−51,75 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.365 din 3.984 firme active cu bilanț depus (CAEN 7500)
Vechime relativămai veche decât 80% dintre cele 5.183 firme active din sector
SectorCAEN 7500 · Activități veterinare →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RAUVET SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RAUVET SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RAUVET SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RAUVET SRL, cu sediul în Sat Josenii Bârgăului Com. Josenii Bârgăului, are codul unic de înregistrare (CUI) 18477917, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2006000186063. Firma a fost înființată la data de 15 martie 2006 și are ca obiect principal de activitate Activități veterinare (CAEN 7500).

La ultima verificare, RAUVET SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 73.801 lei și un rezultat net de -55.749 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RAUVET SRL?

RAUVET SRL (CUI 18477917) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RAUVET SRL în sectorul său?

RAUVET SRL ocupă locul 3.365 din 3.984 firme active cu bilanț depus în CAEN 7500 (Activități veterinare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RAUVET SRL față de firmele din același domeniu?

RAUVET SRL este mai veche decât 80% dintre cele 5.183 firme active cu CAEN 7500.

Este RAUVET SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare RAUVET SRL (CUI 18477917) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RAUVET SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RAUVET SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RAUVET SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RAUVET SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RAUVET SRL plătitoare de TVA?

Nu, RAUVET SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RAUVET SRL?

În anul 2024, RAUVET SRL a raportat o cifră de afaceri de 73.801 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RAUVET SRL?

Firmoscop analizează RAUVET SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bistriţa-Năsăud

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bistrița-Năsăud

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.