Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › BAMAREC SRL

BAMAREC SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Mun. Braşov
CUI 18491563 · J2006001556087
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BAMAREC SRL
Cod fiscal (CIF) RO18491563
Nr. Reg. Comerțului J2006001556087
Sediu social Str. Carierei nr. 127, HALA A, Mun. Braşov, 500046
Telefon 0268416674

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

PRESTIGIACOMO JEAN MARC · administratorRABOUTET CORINNE CLAUDETTE · administratorMARCHAND LOUIS JEAN MARIE · administrator

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 28.06.2006
CAEN2815 · Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BAMAREC SRL după CUI 18491563 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
21.517.528 lei
0.0% vs 2024
Profit net 2025
496.616 lei
-61.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.3%
Datorii / capital4.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 34.760.342 lei20142015: 38.037.681 lei20152016: 41.433.514 lei20162017: 39.950.184 lei20172018: 37.472.867 lei20182019: 28.735.245 lei20192020: 18.998.544 lei20202021: 18.481.716 lei20212022: 24.072.671 lei20222023: 27.902.429 lei20232024: 21.458.015 lei20242025: 21.517.528 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 21.517.528 lei 496.616 lei 23
2024 21.458.015 lei 1.282.911 lei 25
2023 27.902.429 lei 819.349 lei 27
2022 24.072.671 lei 96.958 lei 28
2021 18.481.716 lei -412.521 lei 34
2020 18.998.544 lei -690.821 lei 42
2019 28.735.245 lei -1.792.558 lei 50
2018 37.472.867 lei 258.075 lei 72
2017 39.950.184 lei 1.202.721 lei 74
2016 41.433.514 lei 201.649 lei 67
2015 38.037.681 lei 203.268 lei 67
2014 34.760.342 lei 224.026 lei 53
2013 37.058.655 lei 646.268 lei 56
2012 37.950.725 lei 111.678 lei 48
2011 25.165.009 lei -153.101 lei 36
2010 20.336.483 lei 1.042.873 lei 35
2009 11.751.354 lei 418.594 lei 34
2008 10.509.073 lei 919.276 lei 29

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2017 și 2018, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20172018
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 320 zile+7 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 222 zile−12 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,31%−3,67 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 84,46%−1,79 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,18× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 4,68×−0,52 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 12,32%−23,98 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,22%−3,8 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 18,05%+1,47 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 935.545 lei+77.224 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,96×−0,05 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 15,2×−1,78 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 24 zile+2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,75%−3,96 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 19 din 47 firme active cu bilanț depus (CAEN 2815)
Vechime relativămai veche decât 41% dintre cele 61 firme active din sector
SectorCAEN 2815 · Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 28.06.2006
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 28.06.2006 → funcțiune
  • 13 iulie 2026Redenumire: PRECISION COMPONENTS SRL → BAMAREC SRL
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Argeş → Braşov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Loc. Topoloveni, Oraş Topoloveni → Municipiul Braşov
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J03/475/2006 → J2006001556087
  • 13 iulie 2026Redenumire: BAMAREC SRL → PRECISION COMPONENTS SRL
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Braşov → Argeş
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Braşov → Loc. Topoloveni, Oraş Topoloveni
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2006001556087 → J03/475/2006

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BAMAREC SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BAMAREC SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru BAMAREC SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BAMAREC SRL, cu sediul în Mun. Braşov, are codul unic de înregistrare (CUI) 18491563, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2006001556087. Firma a fost înființată la data de 17 martie 2006 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie (CAEN 2815).

La ultima verificare, BAMAREC SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 21.517.528 lei și un rezultat net de 496.616 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BAMAREC SRL?

BAMAREC SRL (CUI 18491563) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă BAMAREC SRL în sectorul său?

BAMAREC SRL ocupă locul 19 din 47 firme active cu bilanț depus în CAEN 2815 (Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BAMAREC SRL față de firmele din același domeniu?

BAMAREC SRL este mai veche decât 41% dintre cele 61 firme active cu CAEN 2815.

Este BAMAREC SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare BAMAREC SRL (CUI 18491563) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BAMAREC SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BAMAREC SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BAMAREC SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BAMAREC SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BAMAREC SRL plătitoare de TVA?

Da, BAMAREC SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BAMAREC SRL?

În anul 2025, BAMAREC SRL a raportat o cifră de afaceri de 21.517.528 lei și un număr mediu de 23 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BAMAREC SRL?

Firmoscop analizează BAMAREC SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.