Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › ALMA INSTANT SRL

ALMA INSTANT SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 18525445 · J2006005112405
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ALMA INSTANT SRL
Cod fiscal (CIF) RO18525445
Nr. Reg. Comerțului J2006005112405
Sediu social Str. Dârza nr. 23, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 13053
Telefon 0729100983

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

LICĂ LAURENŢIU VIOREL · administrator

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 07.04.2026
CAEN7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ALMA INSTANT SRL după CUI 18525445 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 93/100
Cifră de afaceri 2024
288.720 lei
-53.0% vs 2023
Profit net 2024
87.123 lei
-75.4% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă30.2%
Față de sectorpeste 72% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 31.078 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 10,4%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 54% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 37.149 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2008: 244.727 lei20082009: 37.880 lei20092010: 36.820 lei20102011: 52.727 lei20112012: 23.767 lei20122013: 37.534 lei20132014: 112.916 lei20142015: 215.308 lei20152016: 323.482 lei20162017: 572.815 lei20172023: 619.377 lei20232024: 288.720 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 288.720 lei 87.123 lei 2
2023 619.377 lei 354.870 lei 2
2017 572.815 lei 243.671 lei 1
2016 323.482 lei 133.251 lei 1
2015 215.308 lei 54.448 lei 1
2014 112.916 lei -974 lei 1
2013 37.534 lei -9.203 lei 1
2012 23.767 lei -8.003 lei 2
2011 52.727 lei -1.587 lei 2
2010 36.820 lei -1.575 lei 2
2009 37.880 lei -22.314 lei 4
2008 244.727 lei 24.883 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 217 zile+144 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 185 zile−15 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 30,18%−27,11 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 43,63%+17,74 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,29×−1,57 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,77×+0,42 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 39,21%−60,73 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 22,1%−51,97 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 56,37%−17,74 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 144.360 lei−165.329 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,73×−0,56 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,03×−4,61 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 91 zile+49 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 52,25%−87,37 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 7.457 din 18.417 firme active cu bilanț depus (CAEN 7112)
Vechime relativămai veche decât 88% dintre cele 32.738 firme active din sector
SectorCAEN 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 07.04.2026
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 07.04.2026 → funcțiune

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ALMA INSTANT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ALMA INSTANT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ALMA INSTANT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ALMA INSTANT SRL, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 18525445, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2006005112405. Firma a fost înființată la data de 28 martie 2006 și are ca obiect principal de activitate Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).

La ultima verificare, ALMA INSTANT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 288.720 lei și un rezultat net de 87.123 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ALMA INSTANT SRL?

ALMA INSTANT SRL (CUI 18525445) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ALMA INSTANT SRL în sectorul său?

ALMA INSTANT SRL ocupă locul 7.457 din 18.417 firme active cu bilanț depus în CAEN 7112 (Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ALMA INSTANT SRL față de firmele din același domeniu?

ALMA INSTANT SRL este mai veche decât 88% dintre cele 32.738 firme active cu CAEN 7112.

Este ALMA INSTANT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ALMA INSTANT SRL (CUI 18525445) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ALMA INSTANT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ALMA INSTANT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ALMA INSTANT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ALMA INSTANT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ALMA INSTANT SRL plătitoare de TVA?

Da, ALMA INSTANT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ALMA INSTANT SRL?

În anul 2024, ALMA INSTANT SRL a raportat o cifră de afaceri de 288.720 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ALMA INSTANT SRL?

Firmoscop analizează ALMA INSTANT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.