Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › SCC SERVICES ROMANIA SRL

SCC SERVICES ROMANIA SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Mun. Iaşi
CUI 18544528 · J2006000823229
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SCC SERVICES ROMANIA SRL
Cod fiscal (CIF) RO18544528
Nr. Reg. Comerțului J2006000823229
Sediu social Şos. Păcurari nr. 138, CLĂDIREA IDEO . ETAJ 1. BIROU B1, Mun. Iaşi, 700545
Telefon 0744268161

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

RIGBY JAMES PETER · administratorBONDAR ADRIAN MIHAI · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 31.03.2006
CAEN6290 · Alte activități de servicii privind tehnologia informației
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SCC SERVICES ROMANIA SRL după CUI 18544528 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
173.362.471 lei
+12.0% vs 2024
Profit net 2025
7.216.325 lei
+450.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă4.2%
Față de sectorpeste 14% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 2.036 de firme din Alte activități de servicii privind tehnologia informației care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 45,2%.

Mărime față de sector1.137 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.002 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 44.241.463 lei20142015: 57.221.441 lei20152016: 71.565.386 lei20162017: 80.504.754 lei20172018: 88.623.290 lei20182019: 97.147.565 lei20192020: 102.932.768 lei20202021: 107.321.487 lei20212022: 127.702.324 lei20222023: 151.193.061 lei20232024: 154.501.879 lei20242025: 173.362.471 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 173.362.471 lei 7.216.325 lei 1137
2024 154.501.879 lei 1.311.242 lei 1088
2023 151.193.061 lei 10.269.826 lei 1072
2022 127.702.324 lei 4.420.949 lei 1050
2021 107.321.487 lei 4.333.659 lei 1010
2020 102.932.768 lei 8.069.629 lei 852
2019 97.147.565 lei 4.830.085 lei 958
2018 88.623.290 lei 6.307.506 lei
2017 80.504.754 lei 5.754.856 lei 882
2016 71.565.386 lei 3.154.689 lei 925
2015 57.221.441 lei 3.322.084 lei 808
2014 44.241.463 lei 3.830.873 lei 665
2013 30.391.576 lei 1.373.042 lei 385
2012 21.567.307 lei 1.619.262 lei 302
2011 17.720.899 lei 1.030.364 lei 255
2010 15.183.119 lei 1.091.551 lei 225
2009 10.307.421 lei 436.537 lei 159
2008 5.785.846 lei -452.039 lei 92

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 39 zile+4 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 61 zile+6 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,16%+3,31 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 36,99%+0,8 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,7×−0,06 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,66× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 25,99%+20,18 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 14,5%+11,32 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 55,81%+1,06 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 152.474 lei+10.469 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,48×−0,27 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 5,44%+4,53 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 8 din 1.382 firme active cu bilanț depus (CAEN 6290)
Vechime relativămai veche decât 90% dintre cele 2.087 firme active din sector
SectorCAEN 6290 · Alte activități de servicii privind tehnologia informației →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SCC SERVICES ROMANIA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SCC SERVICES ROMANIA SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SCC SERVICES ROMANIA SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SCC SERVICES ROMANIA SRL, cu sediul în Mun. Iaşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 18544528, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2006000823229. Firma a fost înființată la data de 3 aprilie 2006 și are ca obiect principal de activitate Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN 6290).

La ultima verificare, SCC SERVICES ROMANIA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 173.362.471 lei și un rezultat net de 7.216.325 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SCC SERVICES ROMANIA SRL?

SCC SERVICES ROMANIA SRL (CUI 18544528) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SCC SERVICES ROMANIA SRL în sectorul său?

SCC SERVICES ROMANIA SRL ocupă locul 8 din 1.382 firme active cu bilanț depus în CAEN 6290 (Alte activități de servicii privind tehnologia informației), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SCC SERVICES ROMANIA SRL față de firmele din același domeniu?

SCC SERVICES ROMANIA SRL este mai veche decât 90% dintre cele 2.087 firme active cu CAEN 6290.

Este SCC SERVICES ROMANIA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SCC SERVICES ROMANIA SRL (CUI 18544528) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SCC SERVICES ROMANIA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SCC SERVICES ROMANIA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SCC SERVICES ROMANIA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SCC SERVICES ROMANIA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SCC SERVICES ROMANIA SRL plătitoare de TVA?

Da, SCC SERVICES ROMANIA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SCC SERVICES ROMANIA SRL?

În anul 2025, SCC SERVICES ROMANIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 173.362.471 lei și un număr mediu de 1137 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SCC SERVICES ROMANIA SRL?

Firmoscop analizează SCC SERVICES ROMANIA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în Iași →

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.