Sari la conținut
FirmoscopFirmeMaramureș › VASEACONSTRUCT COM SRL

VASEACONSTRUCT COM SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Sat Pribileşti Com. Satulung
CUI 18608621 · J24/663/2006
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VASEACONSTRUCT COM SRL
CUI 18608621
Nr. Reg. Comerțului J24/663/2006
Sediu Sat Pribileşti Com. Satulung, Maramureş

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

STEJERAN IOAN GRIGORE · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 20.04.2006
CAEN4521 · Construcții de clădiri și lucrări de geniu
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VASEACONSTRUCT COM SRL după CUI 18608621 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 84/100
Cifră de afaceri 2025
26.000 lei
+124.0% vs 2024
Profit net 2025
221.670 lei
+591.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă852.6%
Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital4.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2010: 4.839 lei20102011: 0 lei20112012: 0 lei20122013: 0 lei20132014: 12.354 lei20142015: 2.646 lei20152016: 0 lei20162017: 0 lei20172022: 0 lei20222023: 87.500 lei20232024: 11.600 lei20242025: 26.000 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 26.000 lei 221.670 lei 1
2024 11.600 lei -45.091 lei 1
2023 87.500 lei 48.625 lei
2022 0 lei 0 lei 2
2017 0 lei 0 lei
2016 0 lei 0 lei 0
2015 2.646 lei -16.266 lei 0
2014 12.354 lei 11.983 lei 0
2013 0 lei 0 lei
2012 0 lei 0 lei
2011 0 lei 0 lei 0
2010 4.839 lei 2.794 lei
2009 16.807 lei -5.016 lei 3
2008 95.704 lei -69.815 lei 5

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 412 zile−7.227 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 34 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 852,58%+1.241,3 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 82,8%−373,59 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,21×+0,99 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 4,82× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 3.638,11% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 625,64%+710,41 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 17,2%+373,59 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 26.000 lei+14.400 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,73×+0,51 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,06×+0,83 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 345 zile−1.246 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 418,03%+497,53 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 229 din 804 firme active cu bilanț depus (CAEN 4521)
Vechime relativămai veche decât 49% dintre cele 2.881 firme active din sector
SectorCAEN 4521 · Construcții de clădiri și lucrări de geniu →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VASEACONSTRUCT COM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VASEACONSTRUCT COM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru VASEACONSTRUCT COM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VASEACONSTRUCT COM SRL, cu sediul în Sat Pribileşti Com. Satulung, are codul unic de înregistrare (CUI) 18608621, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J24/663/2006. Firma a fost înființată la data de 21 aprilie 2006 și are ca obiect principal de activitate Construcții de clădiri și lucrări de geniu (CAEN 4521).

La ultima verificare, VASEACONSTRUCT COM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 26.000 lei și un rezultat net de 221.670 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VASEACONSTRUCT COM SRL?

VASEACONSTRUCT COM SRL (CUI 18608621) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VASEACONSTRUCT COM SRL în sectorul său?

VASEACONSTRUCT COM SRL ocupă locul 229 din 804 firme active cu bilanț depus în CAEN 4521 (Construcții de clădiri și lucrări de geniu), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VASEACONSTRUCT COM SRL față de firmele din același domeniu?

VASEACONSTRUCT COM SRL este mai veche decât 49% dintre cele 2.881 firme active cu CAEN 4521.

Este VASEACONSTRUCT COM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VASEACONSTRUCT COM SRL (CUI 18608621) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VASEACONSTRUCT COM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VASEACONSTRUCT COM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VASEACONSTRUCT COM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VASEACONSTRUCT COM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VASEACONSTRUCT COM SRL plătitoare de TVA?

Nu, VASEACONSTRUCT COM SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VASEACONSTRUCT COM SRL?

În anul 2025, VASEACONSTRUCT COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 26.000 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VASEACONSTRUCT COM SRL?

Firmoscop analizează VASEACONSTRUCT COM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Maramureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Auto & Service în Maramureș →

Mergi mai departe

Firme din Maramureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.