Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Brașov › SARGETIA SRL

SARGETIA SRL

Înființată în 2006 · 20 de ani vechime · Orş. Zărneşti
CUI 18678708 · J2006001169087
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 26 octombrie 2026
În funcțiuneDatorii ANAF · 361K leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SARGETIA SRL
Cod fiscal (CIF) RO18678708
Nr. Reg. Comerțului J2006001169087
Sediu social Str. IZVORULUI nr. 101, Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, jud. Braşov

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Reprezentanți

TOP EXPERT SPRL · administrator concordatarRADU ADRIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN0141 · Creșterea bovinelor de lapte
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)361.248 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 26 octombrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 361.248 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 26 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SARGETIA SRL după CUI 18678708 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 75/100
Cifră de afaceri 2024
2.404.342 lei
+3,0% vs 2023
Profit net 2024
54.185 lei
+64,0% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă2.3%
Datorii / capital3.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 2.357.766 lei20132014: 2.516.879 lei20142015: 2.251.583 lei20152016: 3.215.522 lei20162017: 4.034.291 lei20172018: 3.272.582 lei20182019: 3.641.964 lei20192020: 4.083.080 lei20202021: 3.362.484 lei20212022: 2.699.963 lei20222023: 2.334.454 lei20232024: 2.404.342 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 2.404.342 lei 54.185 lei 10
2023 2.334.454 lei 33.036 lei 12
2022 2.699.963 lei 18.302 lei 12
2021 3.362.484 lei 128.133 lei 9
2020 4.083.080 lei 101.154 lei 13
2019 3.641.964 lei -16.224 lei 15
2018 3.272.582 lei 75.506 lei 16
2017 4.034.291 lei 1.001.692 lei 18
2016 3.215.522 lei 693.575 lei 16
2015 2.251.583 lei 488.574 lei 15
2014 2.516.879 lei 71.041 lei 16
2013 2.357.766 lei 11.515 lei 15
2012 3.272.181 lei 20.015 lei 18
2011 2.494.702 lei 47.125 lei 24
2010 826.663 lei 25.845 lei 9
2009 258.025 lei 209.588 lei 4
2008 203.246 lei 19.927 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.503 zile+206 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1.093 de zile+35 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,25%+0,83 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 50,19%+7,94 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,99×−0,38 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,34×+0,49 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 1,83%+0,7 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,27%+0,1 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 15,03%+0,2 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 240.434 lei+45.896 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,12× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,62×−0,19 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 587 de zile+137 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,37%+0,58 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 109 din 738 de firme active cu bilanț depus (CAEN 0141)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 12.714 firme active din sector
SectorCAEN 0141 · Creșterea bovinelor de lapte →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume126
Dintre care radiate (închise)42

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SARGETIA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SARGETIA SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

SARGETIA SRL, cu sediul în Orş. Zărneşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 18678708, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2006001169087. Firma a fost înființată la data de 18 mai 2006 și are ca obiect principal de activitate Creșterea bovinelor de lapte (CAEN 0141).

La ultima verificare, SARGETIA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 361K lei. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 2.404.342 lei și un rezultat net de 54.185 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SARGETIA SRL?

SARGETIA SRL (CUI 18678708) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 26 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SARGETIA SRL în sectorul său?

SARGETIA SRL ocupă locul 109 din 738 de firme active cu bilanț depus în CAEN 0141 (Creșterea bovinelor de lapte), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SARGETIA SRL față de firmele din același domeniu?

SARGETIA SRL este mai veche decât 96% dintre cele 12.714 firme active cu CAEN 0141.

Este SARGETIA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SARGETIA SRL (CUI 18678708) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SARGETIA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SARGETIA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are SARGETIA SRL datorii la stat?

La ultima verificare, SARGETIA SRL figura cu restanțe de 361.248 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în SARGETIA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SARGETIA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SARGETIA SRL plătitoare de TVA?

Da, SARGETIA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SARGETIA SRL?

În anul 2024, SARGETIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.404.342 lei și un număr mediu de 10 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SARGETIA SRL?

Firmoscop analizează SARGETIA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Agricultură în Brașov →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 0141 din Brașov, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.