Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrăila › FIRECONS SRL

FIRECONS SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Mun. Brăila
CUI 18696526 · J2006000427094
Verifică înainte Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FIRECONS SRL
Cod fiscal (CIF) RO18696526
Nr. Reg. Comerțului J2006000427094
Sediu social Str. Mihai Bravu nr. 154, Mun. Brăila, 810522
Telefon 0239649649

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ȘTEFAN TUDORIȚA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 23.05.2006
CAEN7499 · Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FIRECONS SRL după CUI 18696526 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 50/100
Cifră de afaceri 2025
573.420 lei
+11.0% vs 2024
Profit net 2025
155.434 lei
+136.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă27.1%
Față de sectorpeste 43% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 3.962 de firme din Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 33,2%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 94% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.063 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 335.945 lei20142015: 386.501 lei20152016: 421.528 lei20162017: 395.869 lei20172018: 351.311 lei20182019: 535.726 lei20192020: 613.103 lei20202021: 511.695 lei20212022: 372.562 lei20222023: 386.378 lei20232024: 514.946 lei20242025: 573.420 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 573.420 lei 155.434 lei 5
2024 514.946 lei 65.717 lei 5
2023 386.378 lei 117.680 lei 5
2022 372.562 lei 105.767 lei 4
2021 511.695 lei 95.063 lei 7
2020 613.103 lei -153.920 lei 6
2019 535.726 lei -177.464 lei 9
2018 351.311 lei -123.234 lei 8
2017 395.869 lei -86.896 lei 8
2016 421.528 lei -69.595 lei 8
2015 386.501 lei 696 lei 8
2014 335.945 lei -69.811 lei 5
2013 274.639 lei 618 lei 8
2012 305.506 lei 491 lei 11
2011 313.055 lei 3.295 lei 11
2010 262.482 lei 1.948 lei 8
2009 302.326 lei 692 lei 9
2008 270.346 lei 8.534 lei 9

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 142 zile−132 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 17 zile−9 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 27,11%+14,35 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 152,22%−96,83 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,66×+0,26 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 106,39%+64,12 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -52,22%+96,83 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 114.684 lei+11.695 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,92×+0,61 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 8,55×−1,58 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 43 zile+7 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 41,18%+24,28 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

8,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 571 din 6.401 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 563 din 3.089 firme active cu bilanț depus (CAEN 7499)
Vechime relativămai veche decât 91% dintre cele 5.162 firme active din sector
SectorCAEN 7499 · Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)130
Valoare totală (2024–2026)165.776 lei

Cumpărători: COMUNA MARASU, DIRECTIA DE SANATATE PUBLICA BRAILA, Liceul cu Program Sportiv Braila

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume7
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FIRECONS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FIRECONS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FIRECONS SRL, cu sediul în Mun. Brăila, are codul unic de înregistrare (CUI) 18696526, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2006000427094. Firma a fost înființată la data de 24 mai 2006 și are ca obiect principal de activitate Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. (CAEN 7499).

La ultima verificare, FIRECONS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 573.420 lei și un rezultat net de 155.434 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FIRECONS SRL?

FIRECONS SRL (CUI 18696526) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă FIRECONS SRL în sectorul său?

FIRECONS SRL ocupă locul 563 din 3.089 firme active cu bilanț depus în CAEN 7499 (Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FIRECONS SRL față de firmele din același domeniu?

FIRECONS SRL este mai veche decât 91% dintre cele 5.162 firme active cu CAEN 7499.

Este FIRECONS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare FIRECONS SRL (CUI 18696526) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FIRECONS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FIRECONS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FIRECONS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FIRECONS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FIRECONS SRL plătitoare de TVA?

Da, FIRECONS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FIRECONS SRL?

În anul 2025, FIRECONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 573.420 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FIRECONS SRL?

Firmoscop analizează FIRECONS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Brăila

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brăila

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.