Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › PEROFIN INDUSTRY SRL

PEROFIN INDUSTRY SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 18702032 · J2006008484400
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PEROFIN INDUSTRY SRL
Cod fiscal (CIF) RO18702032
Nr. Reg. Comerțului J2006008484400
Sediu social Sos. Fundeni nr. 4, bl. 11C, sc. B, et. 9, ap. 81, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 0729173978

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

PETRICĂ GRIGORE · administratorPETRICĂ DUMITRU FLORIN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 25.05.2006
CAEN2815 · Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PEROFIN INDUSTRY SRL după CUI 18702032 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
577.397 lei
+8.0% vs 2024
Profit net 2025
-20.321 lei
+20.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-3.5%
Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 280.246 lei20142015: 426.796 lei20152016: 480.715 lei20162017: 483.322 lei20172018: 596.240 lei20182019: 584.847 lei20192020: 481.479 lei20202021: 562.412 lei20212022: 547.559 lei20222023: 586.254 lei20232024: 534.574 lei20242025: 577.397 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 577.397 lei -20.321 lei 1
2024 534.574 lei -25.651 lei 1
2023 586.254 lei -8.085 lei 1
2022 547.559 lei 31.655 lei 1
2021 562.412 lei 16.811 lei 1
2020 481.479 lei 84.587 lei 1
2019 584.847 lei 82.020 lei 1
2018 596.240 lei 63.409 lei 1
2017 483.322 lei 38.624 lei 1
2016 480.715 lei 19.881 lei 1
2015 426.796 lei 16.750 lei 1
2014 280.246 lei -28.008 lei 1
2013 269.640 lei -139.250 lei 1
2012 250.823 lei 10.582 lei 1
2011 233.974 lei 21.977 lei 1
2010 228.209 lei 21.885 lei 1
2009 199.773 lei 21.043 lei 1
2008 192.236 lei 24.514 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 22 zile−2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 2 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -3,52%+1,28 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 27,4%+10,51 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,65×−2,27 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,38×+0,18 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -22,01%−7,15 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -15,98%−3,63 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 72,6%−10,51 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 577.397 lei+42.823 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,54×+1,97 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,86×+1,99 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 75 zile−52 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -2,49%+0,37 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 32 din 47 firme active cu bilanț depus (CAEN 2815)
Vechime relativămai veche decât 38% dintre cele 61 firme active din sector
SectorCAEN 2815 · Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PEROFIN INDUSTRY SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PEROFIN INDUSTRY SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PEROFIN INDUSTRY SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PEROFIN INDUSTRY SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 18702032, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2006008484400. Firma a fost înființată la data de 25 mai 2006 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie (CAEN 2815).

La ultima verificare, PEROFIN INDUSTRY SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 577.397 lei și un rezultat net de -20.321 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PEROFIN INDUSTRY SRL?

PEROFIN INDUSTRY SRL (CUI 18702032) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PEROFIN INDUSTRY SRL în sectorul său?

PEROFIN INDUSTRY SRL ocupă locul 32 din 47 firme active cu bilanț depus în CAEN 2815 (Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PEROFIN INDUSTRY SRL față de firmele din același domeniu?

PEROFIN INDUSTRY SRL este mai veche decât 38% dintre cele 61 firme active cu CAEN 2815.

Este PEROFIN INDUSTRY SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PEROFIN INDUSTRY SRL (CUI 18702032) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PEROFIN INDUSTRY SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PEROFIN INDUSTRY SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PEROFIN INDUSTRY SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PEROFIN INDUSTRY SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PEROFIN INDUSTRY SRL plătitoare de TVA?

Da, PEROFIN INDUSTRY SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PEROFIN INDUSTRY SRL?

În anul 2025, PEROFIN INDUSTRY SRL a raportat o cifră de afaceri de 577.397 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PEROFIN INDUSTRY SRL?

Firmoscop analizează PEROFIN INDUSTRY SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.