Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › RMC PRESTSERV SRL

RMC PRESTSERV SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Orş. Buftea
CUI 18738125 · J2006001129230
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RMC PRESTSERV SRL
Cod fiscal (CIF) RO18738125
Nr. Reg. Comerțului J2006001129230
Sediu social Int. Bucureşti-Tîrgovişte nr. 8, Orş. Buftea, jud. ILFOV, 70000
Telefon 724313717

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CĂLIN RADU - TOMA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 06.06.2006
CAEN7499 · Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RMC PRESTSERV SRL după CUI 18738125 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
211.414 lei
+5.0% vs 2024
Profit net 2025
38.248 lei
-32.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă18.1%
Față de sectorpeste 32% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 3.962 de firme din Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 33,2%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 79% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.063 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 256.042 lei20142015: 234.505 lei20152016: 243.417 lei20162017: 243.911 lei20172018: 229.007 lei20182019: 225.664 lei20192020: 204.114 lei20202021: 190.053 lei20212022: 196.201 lei20222023: 203.721 lei20232024: 200.792 lei20242025: 211.414 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 211.414 lei 38.248 lei 2
2024 200.792 lei 56.803 lei 2
2023 203.721 lei 71.905 lei 3
2022 196.201 lei 85.577 lei 2
2021 190.053 lei 89.576 lei 2
2020 204.114 lei 110.282 lei 2
2019 225.664 lei 111.627 lei 2
2018 229.007 lei 130.667 lei 2
2017 243.911 lei 153.523 lei 2
2016 243.417 lei 164.945 lei 2
2015 234.505 lei 140.630 lei 2
2014 256.042 lei 155.827 lei 2
2013 250.560 lei 160.428 lei 4
2012 274.004 lei 203.431 lei 2
2011 234.557 lei 172.853 lei 3
2010 231.531 lei 158.784 lei 3
2009 179.717 lei 101.492 lei 3
2008 222.343 lei 164.007 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 153 zile+93 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 132 zile−12 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 18,09%−10,2 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 68,04%+45,46 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,47×−2,96 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,11×+1,82 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 91,11%+40,79 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 29,42%−9,54 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 32,29%−45,13 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 105.707 lei+5.311 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,63×+0,25 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 783,01×+39,34 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 23,44%−17,98 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.538 din 3.128 firme active cu bilanț depus (CAEN 7499)
Vechime relativămai veche decât 91% dintre cele 5.221 firme active din sector
SectorCAEN 7499 · Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RMC PRESTSERV SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RMC PRESTSERV SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RMC PRESTSERV SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RMC PRESTSERV SRL, cu sediul în Orş. Buftea, are codul unic de înregistrare (CUI) 18738125, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2006001129230. Firma a fost înființată la data de 6 iunie 2006 și are ca obiect principal de activitate Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. (CAEN 7499).

La ultima verificare, RMC PRESTSERV SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 211.414 lei și un rezultat net de 38.248 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RMC PRESTSERV SRL?

RMC PRESTSERV SRL (CUI 18738125) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RMC PRESTSERV SRL în sectorul său?

RMC PRESTSERV SRL ocupă locul 1.538 din 3.128 firme active cu bilanț depus în CAEN 7499 (Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RMC PRESTSERV SRL față de firmele din același domeniu?

RMC PRESTSERV SRL este mai veche decât 91% dintre cele 5.221 firme active cu CAEN 7499.

Este RMC PRESTSERV SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare RMC PRESTSERV SRL (CUI 18738125) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RMC PRESTSERV SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RMC PRESTSERV SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RMC PRESTSERV SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RMC PRESTSERV SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RMC PRESTSERV SRL plătitoare de TVA?

Da, RMC PRESTSERV SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RMC PRESTSERV SRL?

În anul 2025, RMC PRESTSERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 211.414 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RMC PRESTSERV SRL?

Firmoscop analizează RMC PRESTSERV SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.