Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Prahova › VALTECH TRADING SRL

VALTECH TRADING SRL

Înființată în 2006 · 20 de ani vechime · Sat Ţânţăreni Com. Blejoi
CUI 18776773 · J2006001331291
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 26 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VALTECH TRADING SRL
Cod fiscal (CIF) RO18776773
Nr. Reg. Comerțului J2006001331291
Sediu social Preda Buzescu nr. 39, Sat Ţânţăreni, Comuna Blejoi, jud. Prahova
Telefon 0344 147 439

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Reprezentanți

ŞERBĂNESCU NICOLAE VALENTIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4643 · Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 26 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 26 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VALTECH TRADING SRL după CUI 18776773 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 88/100
Cifră de afaceri 2025
146.606 lei
-60,0% vs 2024
Profit net 2025
2.650 lei
-97,2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.8%
Față de sectorpeste 16% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 13.328 de firme din Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 29,7%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 34% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 13.474 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 0 lei20142015: 80.022 lei20152016: 223.876 lei20162017: 106.951 lei20172018: 148.831 lei20182019: 122.784 lei20192020: 183.480 lei20202021: 165.324 lei20212022: 1.539.679 lei20222023: 1.566.171 lei20232024: 362.709 lei20242025: 146.606 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 146.606 lei 2.650 lei 1
2024 362.709 lei 93.805 lei 1
2023 1.566.171 lei 104.004 lei 1
2022 1.539.679 lei 192.675 lei 1
2021 165.324 lei 60.821 lei 1
2020 183.480 lei 12.717 lei 1
2019 122.784 lei 45.364 lei 1
2018 148.831 lei 46.189 lei 2
2017 106.951 lei 24.098 lei 1
2016 223.876 lei -22.876 lei 1
2015 80.022 lei 2.970 lei 1
2014 0 lei -8.095 lei 1
2013 96.135 lei 45.071 lei 1
2012 51.460 lei -20.317 lei 2
2011 172.774 lei 96.601 lei 3
2010 406.723 lei 30.233 lei 3
2009 129.829 lei 8.158 lei 3
2008 402.936 lei 79.142 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 144 de zile+79 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 130 de zile+63 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,81%−24,05 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 22,07%−0,16 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,53× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,28× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 1,3%−40,1 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,01%−31,19 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 77,93%+0,16 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 146.606 lei−216.103 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,56×−0,69 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,96×−24,77 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 61 de zile+49 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,32%−35,48 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 547 din 872 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4643)
Vechime relativămai veche decât 58% dintre cele 1.313 firme active din sector
SectorCAEN 4643 · Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)3
Valoare totală (2024–2026)3.525 lei

Cumpărători: SCOALA GIMNAZIALA "TRAIAN SAVULESCU" COMUNA IZVOARELE, LABORATORUL CENTRAL PENTRU CONTROLUL CALITATII SI IGIENEI VINULUI VALEA CALUGAREASCA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VALTECH TRADING SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VALTECH TRADING SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

VALTECH TRADING SRL, cu sediul în Sat Ţânţăreni Com. Blejoi, are codul unic de înregistrare (CUI) 18776773, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2006001331291. Firma a fost înființată la data de 19 iunie 2006 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor (CAEN 4643).

La ultima verificare, VALTECH TRADING SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 146.606 lei și un rezultat net de 2.650 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VALTECH TRADING SRL?

VALTECH TRADING SRL (CUI 18776773) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 26 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VALTECH TRADING SRL în sectorul său?

VALTECH TRADING SRL ocupă locul 547 din 872 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4643 (Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VALTECH TRADING SRL față de firmele din același domeniu?

VALTECH TRADING SRL este mai veche decât 58% dintre cele 1.313 firme active cu CAEN 4643.

Este VALTECH TRADING SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VALTECH TRADING SRL (CUI 18776773) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VALTECH TRADING SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VALTECH TRADING SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VALTECH TRADING SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VALTECH TRADING SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VALTECH TRADING SRL plătitoare de TVA?

Da, VALTECH TRADING SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VALTECH TRADING SRL?

În anul 2025, VALTECH TRADING SRL a raportat o cifră de afaceri de 146.606 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VALTECH TRADING SRL?

Firmoscop analizează VALTECH TRADING SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4643 din Prahova, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.