Sari la conținut
FirmoscopFirmeHarghita › ANTIBAKTERIALIS SRL

ANTIBAKTERIALIS SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Mun. Gheorgheni
CUI 18812094 · J2006000562195
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ANTIBAKTERIALIS SRL
Cod fiscal (CIF) RO18812094
Nr. Reg. Comerțului J2006000562195
Sediu social Str. Kossuth Lajos nr. 208/B, Mun. Gheorgheni, jud. HARGHITA, 535500
Telefon 0744701942

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BARICZ ZSUZSÁNNA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.06.2006
CAEN4632 · Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ANTIBAKTERIALIS SRL după CUI 18812094 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
763.773 lei
-6.0% vs 2024
Profit net 2025
-15.073 lei
-645.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-2.0%
Față de sectorpeste 26% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 11.761 de firme din Repararea și întreținerea autovehiculelor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 12.374 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 737.037 lei20142015: 941.787 lei20152016: 631.901 lei20162017: 639.619 lei20172018: 670.220 lei20182019: 615.953 lei20192020: 596.549 lei20202021: 572.107 lei20212022: 735.789 lei20222023: 843.561 lei20232024: 810.776 lei20242025: 763.773 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 763.773 lei -15.073 lei 1
2024 810.776 lei 2.761 lei 1
2023 843.561 lei 11.009 lei 1
2022 735.789 lei 12.746 lei 1
2021 572.107 lei -22.027 lei 2
2020 596.549 lei 926 lei 2
2019 615.953 lei 20.726 lei 1
2018 670.220 lei 14.828 lei 1
2017 639.619 lei 4.409 lei 2
2016 631.901 lei -32.766 lei 2
2015 941.787 lei 94.861 lei 4
2014 737.037 lei -10.005 lei 5
2013 651.467 lei 2.601 lei 5
2012 1.052.449 lei 860 lei 6
2011 495.204 lei -10.517 lei 1
2010 191.411 lei -9.418 lei 3
2009 8.341 lei 4.144 lei
2008

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 19 zile−14 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 3 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -1,97%−2,31 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 40,84%−10,07 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,45×+0,49 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,69×−0,31 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -26,46%−30,29 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -15,65%−17,59 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 59,16%+8,43 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 763.773 lei−47.003 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 7,93×+2,22 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 27,95×+16,12 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 13 zile−18 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -1,94%−2,33 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 422 din 751 firme active cu bilanț depus (CAEN 4632)
Vechime relativămai veche decât 83% dintre cele 1.321 firme active din sector
SectorCAEN 4632 · Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)4
Valoare totală (2024–2025)230.934 lei

Autorități: COMPLEXUL SPORTIV NATIONAL IZVORU MURESULUI

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2026)13.443 lei

Cumpărători: COMPLEXUL SPORTIV NATIONAL IZVORU MURESULUI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ANTIBAKTERIALIS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ANTIBAKTERIALIS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ANTIBAKTERIALIS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ANTIBAKTERIALIS SRL, cu sediul în Mun. Gheorgheni, are codul unic de înregistrare (CUI) 18812094, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2006000562195. Firma a fost înființată la data de 30 iunie 2006 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște (CAEN 4632).

La ultima verificare, ANTIBAKTERIALIS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 763.773 lei și un rezultat net de -15.073 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ANTIBAKTERIALIS SRL?

ANTIBAKTERIALIS SRL (CUI 18812094) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ANTIBAKTERIALIS SRL în sectorul său?

ANTIBAKTERIALIS SRL ocupă locul 422 din 751 firme active cu bilanț depus în CAEN 4632 (Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ANTIBAKTERIALIS SRL față de firmele din același domeniu?

ANTIBAKTERIALIS SRL este mai veche decât 83% dintre cele 1.321 firme active cu CAEN 4632.

Este ANTIBAKTERIALIS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ANTIBAKTERIALIS SRL (CUI 18812094) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ANTIBAKTERIALIS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ANTIBAKTERIALIS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ANTIBAKTERIALIS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ANTIBAKTERIALIS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ANTIBAKTERIALIS SRL plătitoare de TVA?

Da, ANTIBAKTERIALIS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ANTIBAKTERIALIS SRL?

În anul 2025, ANTIBAKTERIALIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 763.773 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ANTIBAKTERIALIS SRL?

Firmoscop analizează ANTIBAKTERIALIS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Harghita

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Harghita

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.