Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › GUMI SERV SRL

GUMI SERV SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Mun. Sibiu
CUI 18823468 · J2006000973326
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GUMI SERV SRL
Cod fiscal (CIF) RO18823468
Nr. Reg. Comerțului J2006000973326
Sediu social Str. SCOALA DE INOT nr. 22, Mun. Sibiu, 550018
Telefon 0269215582

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MARINCU SORIN · administratorMARINCU ELENA · administrator

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 13.03.2012
CAEN4782 · Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GUMI SERV SRL după CUI 18823468 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 93/100
Cifră de afaceri 2025
299.227 lei
-37.0% vs 2024
Profit net 2025
18.689 lei
-55.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.2%
Față de sectorpeste 63% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 5.055 de firme din Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,1%.

Datorii / capital0.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 134.727 lei20142015: 195.956 lei20152016: 332.299 lei20162017: 359.534 lei20172018: 498.320 lei20182019: 467.607 lei20192020: 360.711 lei20202021: 428.767 lei20212022: 304.017 lei20222023: 390.033 lei20232024: 473.269 lei20242025: 299.227 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 299.227 lei 18.689 lei
2024 473.269 lei 41.858 lei
2023 390.033 lei 22.402 lei 1
2022 304.017 lei -25.824 lei 1
2021 428.767 lei 18.101 lei 1
2020 360.711 lei 8.405 lei 1
2019 467.607 lei 31.464 lei 1
2018 498.320 lei 27.173 lei 1
2017 359.534 lei 39 lei 1
2016 332.299 lei -24.944 lei 1
2015 195.956 lei -10.570 lei
2014 134.727 lei -10.155 lei
2013 114.741 lei -19.127 lei
2012 113.557 lei -5.134 lei
2011 0 lei 0 lei
2010
2009 -298 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 76 zile−14 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 6 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,25%−2,59 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 46,37%−22,24 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,16×+0,7 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,86×−1,33 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 25,77%−52,29 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 13,82%−10,68 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 53,63%+22,24 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 2,21×−0,56 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 10,36×+2,85 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 35 zile−14 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 7,61%−3,75 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.333 din 4.750 firme active cu bilanț depus (CAEN 4782)
Vechime relativămai veche decât 82% dintre cele 12.711 firme active din sector
SectorCAEN 4782 · Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GUMI SERV SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GUMI SERV SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru GUMI SERV SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GUMI SERV SRL, cu sediul în Mun. Sibiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 18823468, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2006000973326. Firma a fost înființată la data de 4 iulie 2006 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN 4782).

La ultima verificare, GUMI SERV SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 299.227 lei și un rezultat net de 18.689 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GUMI SERV SRL?

GUMI SERV SRL (CUI 18823468) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GUMI SERV SRL în sectorul său?

GUMI SERV SRL ocupă locul 2.333 din 4.750 firme active cu bilanț depus în CAEN 4782 (Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GUMI SERV SRL față de firmele din același domeniu?

GUMI SERV SRL este mai veche decât 82% dintre cele 12.711 firme active cu CAEN 4782.

Este GUMI SERV SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GUMI SERV SRL (CUI 18823468) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GUMI SERV SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GUMI SERV SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GUMI SERV SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GUMI SERV SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GUMI SERV SRL plătitoare de TVA?

Da, GUMI SERV SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GUMI SERV SRL?

În anul 2025, GUMI SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 299.227 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GUMI SERV SRL?

Firmoscop analizează GUMI SERV SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Sibiu →

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.