Sari la conținut
FirmoscopFirmeNeamț › COR MEDIC SRL

COR MEDIC SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Orş. Târgu Neamţ
CUI 18824340 · J27/778/2006
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire COR MEDIC SRL
Cod fiscal (CIF) RO18824340
Nr. Reg. Comerțului J27/778/2006
Sediu social Str. ION CREANGA nr. 109, Orş. Târgu Neamţ, 615200
Telefon 0728643233

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

MOSOR CORINA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 04.07.2006
CAEN4646 · Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută COR MEDIC SRL după CUI 18824340 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 74/100
Cifră de afaceri 2025
132.987 lei
+144.0% vs 2024
Profit net 2025
-22.725 lei
+62.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-17.1%
Față de sectorpeste 8% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.223 de firme din Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 8,1%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 25% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.234 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 433.752 lei20142015: 468.524 lei20152016: 749.484 lei20162017: 266.233 lei20172018: 678.748 lei20182019: 282.285 lei20192020: 231.470 lei20202021: 148.514 lei20212022: 140.386 lei20222023: 119.344 lei20232024: 54.611 lei20242025: 132.987 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 132.987 lei -22.725 lei 1
2024 54.611 lei -60.160 lei 1
2023 119.344 lei -36.798 lei 1
2022 140.386 lei -52.993 lei 2
2021 148.514 lei -69.221 lei 2
2020 231.470 lei -34.753 lei 2
2019 282.285 lei -20.728 lei 2
2018 678.748 lei 15.372 lei 2
2017 266.233 lei 14.395 lei 2
2016 749.484 lei 84.612 lei 2
2015 468.524 lei 35.477 lei 2
2014 433.752 lei 30.872 lei 2
2013 516.477 lei 11.492 lei 2
2012 359.361 lei 9.477 lei 2
2011 616.238 lei 61.616 lei 1
2010 289.419 lei 48.832 lei
2009 120.780 lei 7.242 lei
2008 38.714 lei -7.599 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 278 zile+28 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 193 zile−162 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -17,09%+93,07 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 78,5%+35,96 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,27×−1,08 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,65×+2,91 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -81,82%+37,31 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -17,59%+50,87 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 21,5%−35,96 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 132.987 lei+78.376 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,03×+0,41 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,34×+2,67 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 68 zile−69 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -14,59%+36,27 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.312 din 1.783 firme active cu bilanț depus (CAEN 4646)
Vechime relativămai veche decât 79% dintre cele 2.680 firme active din sector
SectorCAEN 4646 · Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)30
Valoare totală (2024–2026)134.112 lei

Cumpărători: CENTRUL DE TRANSFUZIE SANGUINA Bacau, SPITALUL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA CLUJ, SPITALUL DE PEDIATRIE PLOIESTI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru COR MEDIC SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți COR MEDIC SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru COR MEDIC SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

COR MEDIC SRL, cu sediul în Orş. Târgu Neamţ, are codul unic de înregistrare (CUI) 18824340, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J27/778/2006. Firma a fost înființată la data de 5 iulie 2006 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice (CAEN 4646).

La ultima verificare, COR MEDIC SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 132.987 lei și un rezultat net de -22.725 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are COR MEDIC SRL?

COR MEDIC SRL (CUI 18824340) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă COR MEDIC SRL în sectorul său?

COR MEDIC SRL ocupă locul 1.312 din 1.783 firme active cu bilanț depus în CAEN 4646 (Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este COR MEDIC SRL față de firmele din același domeniu?

COR MEDIC SRL este mai veche decât 79% dintre cele 2.680 firme active cu CAEN 4646.

Este COR MEDIC SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare COR MEDIC SRL (CUI 18824340) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este COR MEDIC SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, COR MEDIC SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în COR MEDIC SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru COR MEDIC SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este COR MEDIC SRL plătitoare de TVA?

Da, COR MEDIC SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a COR MEDIC SRL?

În anul 2025, COR MEDIC SRL a raportat o cifră de afaceri de 132.987 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu COR MEDIC SRL?

Firmoscop analizează COR MEDIC SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.