Sari la conținut
FirmoscopFirmeSălaj › VESTEL COMUNICATION SRL

VESTEL COMUNICATION SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Sat Gâlgău Almaşului Com. Bălan
CUI 18831789 · J2006000472319
Fără probleme găsite Re-verificat · 24 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VESTEL COMUNICATION SRL
Cod fiscal (CIF) RO18831789
Nr. Reg. Comerțului J2006000472319
Sediu social GÎLGĂU ALMAŞULUI nr. 236, Sat Gâlgău Almaşului Com. Bălan, jud. SĂLAJ, 457029

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 01.10.2010
CAEN6190 · Alte activități de telecomunicații
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VESTEL COMUNICATION SRL după CUI 18831789 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 90/100
Cifră de afaceri 2025
630.141 lei
-10.0% vs 2024
Profit net 2025
111.471 lei
-22.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă17.7%
Față de sectorpeste 79% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 5.189 de firme din Comerț cu ridicata nespecializat care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 5,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 28% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.980 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 0 lei20142015: 82.120 lei20152016: 47.000 lei20162017: 34.242 lei20172018: 49.713 lei20182019: 269.931 lei20192020: 13.408 lei20202021: 84.058 lei20212022: 341.300 lei20222023: 923.479 lei20232024: 701.998 lei20242025: 630.141 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 630.141 lei 111.471 lei 1
2024 701.998 lei 144.042 lei 1
2023 923.479 lei 326.131 lei 1
2022 341.300 lei 52.435 lei 1
2021 84.058 lei 9.042 lei 1
2020 13.408 lei 929 lei 1
2019 269.931 lei 110.753 lei 1
2018 49.713 lei 34.266 lei
2017 34.242 lei 9.314 lei
2016 47.000 lei 175 lei 0
2015 82.120 lei 23.896 lei
2014 0 lei 0 lei
2013 0 lei 0 lei
2012 0 lei 0 lei
2011 55.602 lei 13.358 lei 1
2010 5.019 lei 3.058 lei
2009 1.195 lei -5.666 lei 1
2008 103.959 lei 21.766 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 236 zile+102 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 187 zile+140 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 17,69%−2,83 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 78,47%+25 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,27×−0,6 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,64×+2,49 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,78%+35,46 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 21,49%−8,44 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 21,53%−25 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 630.141 lei−71.857 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,21×−0,25 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 98,35×+94,65 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 4 zile−95 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 25,93%−3,54 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 207 din 826 firme active cu bilanț depus (CAEN 6190)
Vechime relativămai veche decât 73% dintre cele 1.402 firme active din sector
SectorCAEN 6190 · Alte activități de telecomunicații →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)3
Valoare totală (2026)1.260.516 lei

Autorități: MUNICIPIUL DEJ

Achiziții directe (SEAP)8
Valoare totală (2024–2026)639.835 lei

Cumpărători: COMUNA BICAZ, COMUNA SUCIU DE SUS, Comuna Ieud (Consiliul local Ieud)

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 11 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J31/472/2006 → J2006000472319

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VESTEL COMUNICATION SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VESTEL COMUNICATION SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru VESTEL COMUNICATION SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VESTEL COMUNICATION SRL, cu sediul în Sat Gâlgău Almaşului Com. Bălan, are codul unic de înregistrare (CUI) 18831789, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2006000472319. Firma a fost înființată la data de 6 iulie 2006 și are ca obiect principal de activitate Alte activități de telecomunicații (CAEN 6190).

La ultima verificare, VESTEL COMUNICATION SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 630.141 lei și un rezultat net de 111.471 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VESTEL COMUNICATION SRL?

VESTEL COMUNICATION SRL (CUI 18831789) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 24 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VESTEL COMUNICATION SRL în sectorul său?

VESTEL COMUNICATION SRL ocupă locul 207 din 826 firme active cu bilanț depus în CAEN 6190 (Alte activități de telecomunicații), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VESTEL COMUNICATION SRL față de firmele din același domeniu?

VESTEL COMUNICATION SRL este mai veche decât 73% dintre cele 1.402 firme active cu CAEN 6190.

Este VESTEL COMUNICATION SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VESTEL COMUNICATION SRL (CUI 18831789) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VESTEL COMUNICATION SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VESTEL COMUNICATION SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VESTEL COMUNICATION SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VESTEL COMUNICATION SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VESTEL COMUNICATION SRL plătitoare de TVA?

Da, VESTEL COMUNICATION SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VESTEL COMUNICATION SRL?

În anul 2025, VESTEL COMUNICATION SRL a raportat o cifră de afaceri de 630.141 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VESTEL COMUNICATION SRL?

Firmoscop analizează VESTEL COMUNICATION SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sălaj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Sălaj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.