Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › CLIMA SYSTEM SRL

CLIMA SYSTEM SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Sat Nisipoasa Com. Plopu
CUI 18904171 · J29/1702/2006
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CLIMA SYSTEM SRL
Cod fiscal (CIF) RO18904171
Nr. Reg. Comerțului J29/1702/2006
Sediu social Str. Principală nr. 51, Sat Nisipoasa Com. Plopu, jud. PRAHOVA
Telefon 0722215638

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

LUCA ION-MARINEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 02.08.2006
CAEN9522 · Repararea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CLIMA SYSTEM SRL după CUI 18904171 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 79/100
Cifră de afaceri 2025
310.980 lei
+38.0% vs 2024
Profit net 2025
-77.975 lei
+75.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-25.1%
Față de sectorpeste 5% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 292 de firme din Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,8%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 35% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 283 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 782.077 lei20142015: 945.072 lei20152016: 816.527 lei20162017: 1.320.129 lei20172018: 1.350.685 lei20182019: 786.624 lei20192020: 57.618 lei20202021: 114.119 lei20212022: 652.092 lei20222023: 953.207 lei20232024: 225.201 lei20242025: 310.980 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 310.980 lei -77.975 lei 1
2024 225.201 lei -323.033 lei 1
2023 953.207 lei 60.430 lei 1
2022 652.092 lei -443.615 lei 1
2021 114.119 lei -162.309 lei 1
2020 57.618 lei -294.146 lei 2
2019 786.624 lei -32.334 lei 3
2018 1.350.685 lei 300.989 lei 5
2017 1.320.129 lei 656.949 lei 5
2016 816.527 lei 197.891 lei 5
2015 945.072 lei 346.482 lei 4
2014 782.077 lei 276.871 lei
2013 1.006.241 lei 522.282 lei 4
2012 1.246.695 lei 705.562 lei 4
2011 1.083.069 lei 395.975 lei 4
2010 871.031 lei 340.514 lei 4
2009 454.858 lei 200.449 lei 3
2008 549.885 lei 268.588 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 808 zile−418 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 352 zile+67 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -25,07%+118,37 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 35,74%−0,7 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,8×+0,06 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,55× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -6,28%+18,2 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -4,05%+11,51 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 64,46%+0,9 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 310.980 lei+85.779 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,16×+0,05 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,4× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 920 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -10,32%+46,88 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 109 din 539 firme active cu bilanț depus (CAEN 9522)
Vechime relativămai veche decât 78% dintre cele 1.267 firme active din sector
SectorCAEN 9522 · Repararea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)9
Valoare totală (2024–2025)12.877 lei

Cumpărători: ADMINISTRATIA PARCULUI MEMORIAL CONSTANTIN STERE, PENITENCIARUL DE FEMEI PLOIESTI TARGSORUL NOU, MUZEUL JUDETEAN DE STIINTELE NATURII PRAHOVA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CLIMA SYSTEM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CLIMA SYSTEM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CLIMA SYSTEM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CLIMA SYSTEM SRL, cu sediul în Sat Nisipoasa Com. Plopu, are codul unic de înregistrare (CUI) 18904171, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J29/1702/2006. Firma a fost înființată la data de 3 august 2006 și are ca obiect principal de activitate Repararea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină (CAEN 9522).

La ultima verificare, CLIMA SYSTEM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 310.980 lei și un rezultat net de -77.975 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CLIMA SYSTEM SRL?

CLIMA SYSTEM SRL (CUI 18904171) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CLIMA SYSTEM SRL în sectorul său?

CLIMA SYSTEM SRL ocupă locul 109 din 539 firme active cu bilanț depus în CAEN 9522 (Repararea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CLIMA SYSTEM SRL față de firmele din același domeniu?

CLIMA SYSTEM SRL este mai veche decât 78% dintre cele 1.267 firme active cu CAEN 9522.

Este CLIMA SYSTEM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CLIMA SYSTEM SRL (CUI 18904171) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CLIMA SYSTEM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CLIMA SYSTEM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CLIMA SYSTEM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CLIMA SYSTEM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CLIMA SYSTEM SRL plătitoare de TVA?

Da, CLIMA SYSTEM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CLIMA SYSTEM SRL?

În anul 2025, CLIMA SYSTEM SRL a raportat o cifră de afaceri de 310.980 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CLIMA SYSTEM SRL?

Firmoscop analizează CLIMA SYSTEM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.