Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › GRASA GARBAY SRL

GRASA GARBAY SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Sat Mihai Bravu Com. Mihai Bravu
CUI 18927396 · J2007000592368
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GRASA GARBAY SRL
Cod fiscal (CIF) RO18927396
Nr. Reg. Comerțului J2007000592368
Sediu social Str. Olteni nr. 130, Sat Mihai Bravu Com. Mihai Bravu, jud. TULCEA, 827140

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

BRUNNER SWEN MICHEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 25.10.2007
CAEN0111 · Cultivarea cerealelor, porumbului și a altor plante n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GRASA GARBAY SRL după CUI 18927396 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
30.711.954 lei
-8.0% vs 2024
Profit net 2025
2.224.446 lei
-5.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă7.2%
Datorii / capital1.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 15.802.669 lei20142015: 12.977.317 lei20152016: 14.652.687 lei20162017: 15.105.089 lei20172018: 16.514.404 lei20182019: 15.703.084 lei20192020: 13.753.585 lei20202021: 29.026.119 lei20212022: 31.678.899 lei20222023: 24.763.394 lei20232024: 33.266.624 lei20242025: 30.711.954 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 30.711.954 lei 2.224.446 lei 23
2024 33.266.624 lei 2.355.384 lei 23
2023 24.763.394 lei 638.390 lei 25
2022 31.678.899 lei 5.609.579 lei 27
2021 29.026.119 lei 7.156.554 lei 27
2020 13.753.585 lei 675.924 lei 30
2019 15.703.084 lei 1.052.834 lei 31
2018 16.514.404 lei 4.792.058 lei 24
2017 15.105.089 lei 5.515.364 lei 24
2016 14.652.687 lei 2.023.647 lei 25
2015 12.977.317 lei 1.237.088 lei 26
2014 15.802.669 lei 1.509.793 lei 24
2013 14.780.593 lei 1.148.188 lei 24
2012 10.644.847 lei 278.516 lei 22
2011 13.932.437 lei 2.739.810 lei 19
2010 9.438.390 lei 338.290 lei 15
2009 6.333.065 lei 684.895 lei 18
2008 7.817.703 lei 1.904.610 lei 13

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 356 zile+6 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 56 zile−18 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,24%+0,16 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 51,27%−0,97 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,95× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,04× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 7,69%−0,28 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 3,8%−0,06 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 49,46%+1,05 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.335.302 lei−111.073 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,53× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,94×+0,37 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 124 zile−18 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 7,99%+0,2 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 150 din 9.885 firme active cu bilanț depus (CAEN 0111)
Vechime relativămai veche decât 86% dintre cele 27.866 firme active din sector
SectorCAEN 0111 · Cultivarea cerealelor, porumbului și a altor plante n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume5

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Loc. Otopeni, Oraş Otopeni → Sat Mihai Bravu Com. Mihai Bravu
  • 14 iulie 2026Redenumire: GRASA GARBAY SRL → ALSAGRO FARM SRL
  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → INREGISTRAT din data 25.10.2007
  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/1613/2006 → J2007000592368
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 25.10.2007 → radiată
  • 13 iulie 2026Redenumire: ALSAGRO FARM SRL → GRASA GARBAY SRL
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Tulcea → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Mihai Bravu, Comuna Mihai Bravu → Loc. Otopeni, Oraş Otopeni
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2007000592368 → J23/1613/2006
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Tulcea
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Loc. Otopeni, Oraş Otopeni → Sat Mihai Bravu, Comuna Mihai Bravu

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GRASA GARBAY SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GRASA GARBAY SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru GRASA GARBAY SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GRASA GARBAY SRL, cu sediul în Sat Mihai Bravu Com. Mihai Bravu, are codul unic de înregistrare (CUI) 18927396, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007000592368. Firma a fost înființată la data de 11 august 2006 și are ca obiect principal de activitate Cultivarea cerealelor, porumbului și a altor plante n.c.a. (CAEN 0111).

La ultima verificare, GRASA GARBAY SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 30.711.954 lei și un rezultat net de 2.224.446 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GRASA GARBAY SRL?

GRASA GARBAY SRL (CUI 18927396) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GRASA GARBAY SRL în sectorul său?

GRASA GARBAY SRL ocupă locul 150 din 9.885 firme active cu bilanț depus în CAEN 0111 (Cultivarea cerealelor, porumbului și a altor plante n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GRASA GARBAY SRL față de firmele din același domeniu?

GRASA GARBAY SRL este mai veche decât 86% dintre cele 27.866 firme active cu CAEN 0111.

Este GRASA GARBAY SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GRASA GARBAY SRL (CUI 18927396) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GRASA GARBAY SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GRASA GARBAY SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GRASA GARBAY SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GRASA GARBAY SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GRASA GARBAY SRL plătitoare de TVA?

Da, GRASA GARBAY SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GRASA GARBAY SRL?

În anul 2025, GRASA GARBAY SRL a raportat o cifră de afaceri de 30.711.954 lei și un număr mediu de 23 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GRASA GARBAY SRL?

Firmoscop analizează GRASA GARBAY SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Agricultură în Ilfov →

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.