Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › MIRALEX PREST.SERV. SRL

MIRALEX PREST.SERV. SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Sector 5 Mun. Bucureşti
CUI 18968779 · J40/13773/2006
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MIRALEX PREST.SERV. SRL
CUI 18968779
Nr. Reg. Comerțului J40/13773/2006
Sediu social Str. Antiaeriană nr. 35, Sector 5 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 51011

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

SAVA DUMITTRU · administrator

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 05.08.2009
CAEN4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MIRALEX PREST.SERV. SRL după CUI 18968779 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
361.332 lei
+22.0% vs 2024
Profit net 2025
43.820 lei
+2274.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă12.1%
Față de sectorpeste 69% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 11.761 de firme din Repararea și întreținerea autovehiculelor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,0%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 84% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 12.374 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 0 lei20142015: 8.512 lei20152016: 127.188 lei20162017: 167.373 lei20172018: 198.733 lei20182019: 226.065 lei20192020: 181.970 lei20202021: 186.427 lei20212022: 224.121 lei20222023: 272.249 lei20232024: 295.210 lei20242025: 361.332 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 361.332 lei 43.820 lei 5
2024 295.210 lei -2.015 lei 5
2023 272.249 lei 22.932 lei 5
2022 224.121 lei 4.171 lei 5
2021 186.427 lei 7.337 lei 5
2020 181.970 lei 9.544 lei 5
2019 226.065 lei 24.379 lei 7
2018 198.733 lei 22.419 lei 6
2017 167.373 lei -8.757 lei 4
2016 127.188 lei 7.242 lei 4
2015 8.512 lei -8.662 lei 1
2014 0 lei 0 lei
2013 0 lei 0 lei
2012 21.023 lei 11.278 lei
2011 31.517 lei 11.850 lei
2010 18.000 lei 16.171 lei
2009 51.653 lei -4.696 lei 4
2008 92.635 lei -17.120 lei 9

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 40 zile+11 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 2 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 12,13%+12,81 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 35,99%−10,4 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,78×+0,62 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,56×−0,31 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 62,04%+69,56 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 39,71%+43,74 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 64,01%+10,4 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 72.266 lei+13.224 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,27×−2,63 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 101,81×+45,74 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 4 zile−3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 16,33%+16,98 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.754 din 9.381 firme active cu bilanț depus (CAEN 4520)
Vechime relativămai veche decât 89% dintre cele 22.142 firme active din sector
SectorCAEN 4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 05.08.2009
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 05.08.2009 → funcțiune
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 05.08.2009

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MIRALEX PREST.SERV. SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MIRALEX PREST.SERV. SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MIRALEX PREST.SERV. SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MIRALEX PREST.SERV. SRL, cu sediul în Sector 5 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 18968779, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/13773/2006. Firma a fost înființată la data de 28 august 2006 și are ca obiect principal de activitate Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN 4520).

La ultima verificare, MIRALEX PREST.SERV. SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 361.332 lei și un rezultat net de 43.820 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MIRALEX PREST.SERV. SRL?

MIRALEX PREST.SERV. SRL (CUI 18968779) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MIRALEX PREST.SERV. SRL în sectorul său?

MIRALEX PREST.SERV. SRL ocupă locul 1.754 din 9.381 firme active cu bilanț depus în CAEN 4520 (Întreținerea și repararea autovehiculelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MIRALEX PREST.SERV. SRL față de firmele din același domeniu?

MIRALEX PREST.SERV. SRL este mai veche decât 89% dintre cele 22.142 firme active cu CAEN 4520.

Este MIRALEX PREST.SERV. SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MIRALEX PREST.SERV. SRL (CUI 18968779) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MIRALEX PREST.SERV. SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MIRALEX PREST.SERV. SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MIRALEX PREST.SERV. SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MIRALEX PREST.SERV. SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MIRALEX PREST.SERV. SRL plătitoare de TVA?

Nu, MIRALEX PREST.SERV. SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MIRALEX PREST.SERV. SRL?

În anul 2025, MIRALEX PREST.SERV. SRL a raportat o cifră de afaceri de 361.332 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MIRALEX PREST.SERV. SRL?

Firmoscop analizează MIRALEX PREST.SERV. SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Auto & Service în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.