Sari la conținut
FirmoscopFirmeGalați › SIMPLY PROFFESSIONAL SRL

SIMPLY PROFFESSIONAL SRL

Înființată în 2006 · 19 ani vechime · Mun. Galaţi
CUI 18998621 · J17/1445/2006
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SIMPLY PROFFESSIONAL SRL
Cod fiscal (CIF) RO18998621
Nr. Reg. Comerțului J17/1445/2006
Sediu social Str. Saturn nr. 5, bl. C7, sc. 1, et. 1, ap. 7, Mun. Galaţi, 800339
Telefon 0724294916

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BANDRABUR DANIEL-EDUARD · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 07.09.2006
CAEN4645 · Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SIMPLY PROFFESSIONAL SRL după CUI 18998621 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.767.717 lei
+1.0% vs 2024
Profit net 2025
372.824 lei
-12.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă13.5%
Față de sectorpeste 78% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 687 de firme din Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,3%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 75% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 693 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.870.766 lei20142015: 1.743.226 lei20152016: 1.642.084 lei20162017: 1.730.438 lei20172018: 1.781.022 lei20182019: 1.900.319 lei20192020: 1.576.677 lei20202021: 2.042.608 lei20212022: 2.354.150 lei20222023: 2.737.697 lei20232024: 2.752.992 lei20242025: 2.767.717 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.767.717 lei 372.824 lei 5
2024 2.752.992 lei 426.056 lei 4
2023 2.737.697 lei 455.009 lei 5
2022 2.354.150 lei 355.784 lei 5
2021 2.042.608 lei 270.496 lei 5
2020 1.576.677 lei 186.731 lei 6
2019 1.900.319 lei 114.390 lei 6
2018 1.781.022 lei 173.452 lei 5
2017 1.730.438 lei 167.799 lei 5
2016 1.642.084 lei 109.177 lei 5
2015 1.743.226 lei 147.458 lei 6
2014 1.870.766 lei 296.694 lei 6
2013 1.878.413 lei 260.152 lei 6
2012 1.708.751 lei 195.022 lei 6
2011 1.369.698 lei 113.851 lei 5
2010 1.072.925 lei 32.091 lei 6
2009 936.429 lei 1.334 lei 4
2008 1.000.639 lei 34.030 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 52 zile−65 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 75 zile−4 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 13,47%−2,01 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 21,07%−16,67 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,75×+2,1 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,27×−0,34 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 25,05%−4,24 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 19,77%+1,52 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 78,94%+16,64 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 553.543 lei−134.705 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,47×+0,29 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 11,6×+4,26 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 31 zile−19 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 18,56%−3,14 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 242 din 1.154 firme active cu bilanț depus (CAEN 4645)
Vechime relativămai veche decât 81% dintre cele 1.879 firme active din sector
SectorCAEN 4645 · Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SIMPLY PROFFESSIONAL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SIMPLY PROFFESSIONAL SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SIMPLY PROFFESSIONAL SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SIMPLY PROFFESSIONAL SRL, cu sediul în Mun. Galaţi, are codul unic de înregistrare (CUI) 18998621, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J17/1445/2006. Firma a fost înființată la data de 7 septembrie 2006 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie (CAEN 4645).

La ultima verificare, SIMPLY PROFFESSIONAL SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.767.717 lei și un rezultat net de 372.824 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SIMPLY PROFFESSIONAL SRL?

SIMPLY PROFFESSIONAL SRL (CUI 18998621) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SIMPLY PROFFESSIONAL SRL în sectorul său?

SIMPLY PROFFESSIONAL SRL ocupă locul 242 din 1.154 firme active cu bilanț depus în CAEN 4645 (Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SIMPLY PROFFESSIONAL SRL față de firmele din același domeniu?

SIMPLY PROFFESSIONAL SRL este mai veche decât 81% dintre cele 1.879 firme active cu CAEN 4645.

Este SIMPLY PROFFESSIONAL SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SIMPLY PROFFESSIONAL SRL (CUI 18998621) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SIMPLY PROFFESSIONAL SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SIMPLY PROFFESSIONAL SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SIMPLY PROFFESSIONAL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SIMPLY PROFFESSIONAL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SIMPLY PROFFESSIONAL SRL plătitoare de TVA?

Da, SIMPLY PROFFESSIONAL SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SIMPLY PROFFESSIONAL SRL?

În anul 2025, SIMPLY PROFFESSIONAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.767.717 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SIMPLY PROFFESSIONAL SRL?

Firmoscop analizează SIMPLY PROFFESSIONAL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Galaţi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Galați

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.