Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Giurgiu › MXM CONSTRUCT SRL

MXM CONSTRUCT SRL

Înființată în 2006 · 20 de ani vechime · Sat Cosoba, Comuna Cosoba
CUI 19004801 · J2006000500524
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 3 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Câte zile termen și cât plafon? Deblochezi cu emailul, gratuit.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MXM CONSTRUCT SRL
Cod fiscal (CIF) RO19004801
Nr. Reg. Comerțului J2006000500524
Sediu social Str. PRINCIPALĂ nr. 669, Sat Cosoba, Comuna Cosoba, jud. Giurgiu

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Reprezentanți

ILIE DANIEL MIHAI · administratorCIUNETE MARIAN ROMEO · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Staresediu expirat
CAEN4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 4 noiembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 3 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 4 noiembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MXM CONSTRUCT SRL după CUI 19004801 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
3.331.138 lei
-2,0% vs 2024
Profit net 2025
314.979 lei
+4,0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă9.5%
Față de sectorpeste 74% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 4.804 firme din Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,5%.

Mărime față de sector8 angajați · peste 84% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.666 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 428.609 lei20142015: 576.931 lei20152016: 1.041.271 lei20162017: 1.048.225 lei20172018: 1.378.163 lei20182019: 1.261.108 lei20192020: 2.074.233 lei20202021: 3.406.048 lei20212022: 4.184.221 lei20222023: 4.967.921 lei20232024: 3.388.863 lei20242025: 3.331.138 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.331.138 lei 314.979 lei 8
2024 3.388.863 lei 302.872 lei 8
2023 4.967.921 lei 595.093 lei 6
2022 4.184.221 lei 576.725 lei 6
2021 3.406.048 lei 470.441 lei 6
2020 2.074.233 lei 199.737 lei 5
2019 1.261.108 lei 186.391 lei 4
2018 1.378.163 lei 183.582 lei 8
2017 1.048.225 lei 35.925 lei 8
2016 1.041.271 lei 86.318 lei 8
2015 576.931 lei 3.925 lei 9
2014 428.609 lei 33.479 lei 6
2013 295.272 lei -152.369 lei 8
2012 660.626 lei -34.771 lei 14
2011 830.247 lei 59.674 lei 14
2010 840.980 lei 195.446 lei 8
2009 279.564 lei -47.716 lei 7
2008 530.162 lei 169.222 lei 8

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 41 de zile+6 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 10 zile+5 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 9,46%+0,52 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 12,41%+0,19 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 8,06×−0,12 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,14× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 11,96%−1,1 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 10,5%−0,98 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 87,74%−0,1 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 416.392 lei−7.216 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,11×−0,17 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,3×−0,23 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 280 de zile+41 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 12,19%+0,4 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.201 din 4.341 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4683)
Vechime relativămai veche decât 77% dintre cele 5.504 firme active din sector
SectorCAEN 4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)12
Valoare totală (2024–2026)72.044 lei

Cumpărători: SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 COSOBA, Comuna Cosoba Judetul Giurgiu (Primaria)

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume7
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 21 octombrie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → sediu expirat

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MXM CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MXM CONSTRUCT SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

MXM CONSTRUCT SRL, cu sediul în Sat Cosoba, Comuna Cosoba, are codul unic de înregistrare (CUI) 19004801, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2006000500524. Firma a fost înființată la data de 8 septembrie 2006 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN 4683).

La ultima verificare, MXM CONSTRUCT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.331.138 lei și un rezultat net de 314.979 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MXM CONSTRUCT SRL?

MXM CONSTRUCT SRL (CUI 19004801) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 3 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MXM CONSTRUCT SRL în sectorul său?

MXM CONSTRUCT SRL ocupă locul 1.201 din 4.341 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4683 (Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MXM CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

MXM CONSTRUCT SRL este mai veche decât 77% dintre cele 5.504 firme active cu CAEN 4683.

Este MXM CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MXM CONSTRUCT SRL (CUI 19004801) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MXM CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MXM CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MXM CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MXM CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MXM CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, MXM CONSTRUCT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MXM CONSTRUCT SRL?

În anul 2025, MXM CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.331.138 lei și un număr mediu de 8 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MXM CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează MXM CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Giurgiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4683 din Giurgiu, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Giurgiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.