Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › ROCONSULT TECH SRL

ROCONSULT TECH SRL

Înființată în 2006 · 19 ani vechime · Mun. Ploieşti
CUI 19007743 · J2006001955293
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ROCONSULT TECH SRL
Cod fiscal (CIF) RO19007743
Nr. Reg. Comerțului J2006001955293
Sediu social Str. Sondelor nr. 64D, Mun. Ploieşti, jud. PRAHOVA
Telefon 0244406628

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

PĂUN STELIAN · administratorPĂUN DRAGOŞ COSTIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 11.09.2006
CAEN7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ROCONSULT TECH SRL după CUI 19007743 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
43.313.015 lei
+28.0% vs 2024
Profit net 2025
11.453.708 lei
+13.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă26.4%
Față de sectorpeste 46% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 13.328 de firme din Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 29,7%.

Mărime față de sector53 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 13.474 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 8.843.461 lei20132014: 10.650.413 lei20142015: 20.498.800 lei20152016: 16.865.708 lei20162017: 10.512.830 lei20172018: 49.338.371 lei20182019: 72.811.180 lei20192020: 39.823.329 lei20202022: 39.074.014 lei20222023: 32.790.737 lei20232024: 33.839.547 lei20242025: 43.313.015 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 43.313.015 lei 11.453.708 lei 53
2024 33.839.547 lei 10.079.481 lei 49
2023 32.790.737 lei 15.549.609 lei 46
2022 39.074.014 lei 8.769.206 lei 48
2020 39.823.329 lei 6.839.191 lei 46
2019 72.811.180 lei 11.429.761 lei 45
2018 49.338.371 lei 10.884.453 lei 40
2017 10.512.830 lei 1.319.010 lei 32
2016 16.865.708 lei 4.752.120 lei 29
2015 20.498.800 lei 6.973.764 lei
2014 10.650.413 lei 1.922.972 lei 17
2013 8.843.461 lei 2.246.728 lei 15
2012 4.376.645 lei 813.440 lei 10
2011 4.280.663 lei 1.085.029 lei 6
2010 5.878.439 lei 2.083.670 lei 4
2009 1.908.432 lei 640.214 lei 3
2008 354.790 lei 163.340 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50nuda

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 364 zile+298 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 183 zile−7 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 26,44%−3,35 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 63,02%+52,08 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,59×−7,55 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,92×+1,77 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 50,94%+26,34 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 16,71%−1,21 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 32,8%−40,03 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 817.227 lei+126.624 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,63× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,91×−6,85 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 191 zile+149 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 38,51%−8,42 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 75 din 18.417 firme active cu bilanț depus (CAEN 7112)
Vechime relativămai veche decât 87% dintre cele 32.738 firme active din sector
SectorCAEN 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)15
Valoare totală (2024–2026)130.180.924 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați1 · 461.403 lei

Autorități: SNGN ROMGAZ SA-FILIALA DE INMAGAZINARE GAZE NATURALE DEPOGAZ PLOIESTI SRL, Societatea Nationala de Gaze Naturale Romgaz S.A.

Achiziții directe (SEAP)14
Valoare totală (2024–2026)442.630 lei

Cumpărători: SNGN ROMGAZ SA-FILIALA DE INMAGAZINARE GAZE NATURALE DEPOGAZ PLOIESTI SRL, CET GOVORA S.A

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume6
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ROCONSULT TECH SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ROCONSULT TECH SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ROCONSULT TECH SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ROCONSULT TECH SRL, cu sediul în Mun. Ploieşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 19007743, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2006001955293. Firma a fost înființată la data de 12 septembrie 2006 și are ca obiect principal de activitate Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).

La ultima verificare, ROCONSULT TECH SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 43.313.015 lei și un rezultat net de 11.453.708 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ROCONSULT TECH SRL?

ROCONSULT TECH SRL (CUI 19007743) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ROCONSULT TECH SRL în sectorul său?

ROCONSULT TECH SRL ocupă locul 75 din 18.417 firme active cu bilanț depus în CAEN 7112 (Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ROCONSULT TECH SRL față de firmele din același domeniu?

ROCONSULT TECH SRL este mai veche decât 87% dintre cele 32.738 firme active cu CAEN 7112.

Este ROCONSULT TECH SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ROCONSULT TECH SRL (CUI 19007743) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ROCONSULT TECH SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ROCONSULT TECH SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ROCONSULT TECH SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ROCONSULT TECH SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ROCONSULT TECH SRL plătitoare de TVA?

Da, ROCONSULT TECH SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ROCONSULT TECH SRL?

În anul 2025, ROCONSULT TECH SRL a raportat o cifră de afaceri de 43.313.015 lei și un număr mediu de 53 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ROCONSULT TECH SRL?

Firmoscop analizează ROCONSULT TECH SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.