Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › NUFARM ROMANIA SRL

NUFARM ROMANIA SRL

Înființată în 2006 · 19 ani vechime · Orş. Voluntari
CUI 19011981 · J2022008404231
Fără probleme găsite Re-verificat · 25 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NUFARM ROMANIA SRL
Cod fiscal (CIF) RO19011981
Nr. Reg. Comerțului J2022008404231
Sediu social Şos. Bucureşti Nord nr. 10, et. 6, CLĂDIREA GLOBAL CITY BUSINESS PARK, Orş. Voluntari, jud. ILFOV, 77190
Telefon 0212246320

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

CHESNOIU ROZINA FLORINA · administratorMATEI RICHARD-NICOLAE · administratorPRICOPE GICU-DORIN · administratorORI EFRAIM OFIR · reprezentant al persoanei juridice

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 12.12.2022
CAEN4685 · Comerț cu ridicata al produselor chimice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NUFARM ROMANIA SRL după CUI 19011981 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
155.715.873 lei
+9.0% vs 2019
Profit net 2024
10.804.581 lei
+208.6% vs 2019

Bonitate financiară

Marjă netă6.9%
Față de sectorpeste 60% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 806 de firme din Comerț cu ridicata al produselor chimice care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 4,6%.

Mărime față de sector25 angajați · peste 92% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 799 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2009: 29.711.869 lei20092010: 39.633.180 lei20102011: 44.820.203 lei20112012: 65.755.900 lei20122013: 64.424.294 lei20132014: 78.951.328 lei20142015: 82.529.556 lei20152016: 96.174.384 lei20162017: 103.428.626 lei20172018: 137.271.159 lei20182019: 143.402.688 lei20192024: 155.715.873 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 155.715.873 lei 10.804.581 lei 25
2019 143.402.688 lei -9.945.324 lei 18
2018 137.271.159 lei 3.581.182 lei 18
2017 103.428.626 lei 320.171 lei 18
2016 96.174.384 lei 5.192.970 lei 18
2015 82.529.556 lei -1.295.670 lei 17
2014 78.951.328 lei 4.193.750 lei 15
2013 64.424.294 lei 5.460.460 lei 14
2012 65.755.900 lei 6.617.821 lei 15
2011 44.820.203 lei 1.815.084 lei 12
2010 39.633.180 lei 4.273.047 lei 12
2009 29.711.869 lei -578.396 lei 10
2008 25.687.106 lei 58.037 lei 8

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2018 și 2019, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20182019
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50nunu

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 90 zile−391 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 363 zile+48 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,94%+13,88 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 19,94%−87,03 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,02×+4,09 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,25× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 6,91% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 5,58%+11,21 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 80,77%+87,34 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 6.228.635 lei−1.738.181 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,8× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,47×−4,04 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 67 zile+29 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 7,07%+13,93 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 35 din 641 firme active cu bilanț depus (CAEN 4685)
Vechime relativămai veche decât 70% dintre cele 808 firme active din sector
SectorCAEN 4685 · Comerț cu ridicata al produselor chimice →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 1 → Orş. Voluntari
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 12.12.2022
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/14548/2006 → J2022008404231
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 12.12.2022 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Oraş Voluntari → Bucureşti Sectorul 1
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2022008404231 → J40/14548/2006
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 1 → Oraş Voluntari
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 12.12.2022
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/14548/2006 → J2022008404231

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NUFARM ROMANIA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NUFARM ROMANIA SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru NUFARM ROMANIA SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NUFARM ROMANIA SRL, cu sediul în Orş. Voluntari, are codul unic de înregistrare (CUI) 19011981, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2022008404231. Firma a fost înființată la data de 13 septembrie 2006 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al produselor chimice (CAEN 4685).

La ultima verificare, NUFARM ROMANIA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 155.715.873 lei și un rezultat net de 10.804.581 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NUFARM ROMANIA SRL?

NUFARM ROMANIA SRL (CUI 19011981) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 25 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă NUFARM ROMANIA SRL în sectorul său?

NUFARM ROMANIA SRL ocupă locul 35 din 641 firme active cu bilanț depus în CAEN 4685 (Comerț cu ridicata al produselor chimice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NUFARM ROMANIA SRL față de firmele din același domeniu?

NUFARM ROMANIA SRL este mai veche decât 70% dintre cele 808 firme active cu CAEN 4685.

Este NUFARM ROMANIA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare NUFARM ROMANIA SRL (CUI 19011981) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NUFARM ROMANIA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NUFARM ROMANIA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NUFARM ROMANIA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NUFARM ROMANIA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NUFARM ROMANIA SRL plătitoare de TVA?

Da, NUFARM ROMANIA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NUFARM ROMANIA SRL?

În anul 2024, NUFARM ROMANIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 155.715.873 lei și un număr mediu de 25 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NUFARM ROMANIA SRL?

Firmoscop analizează NUFARM ROMANIA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.