Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › ROM-GHEVES SRL

ROM-GHEVES SRL

Înființată în 2006 · 19 ani vechime · Orş. Bragadiru
CUI 19014872 · J2017002582236
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ROM-GHEVES SRL
Cod fiscal (CIF) RO19014872
Nr. Reg. Comerțului J2017002582236
Sediu social Str. Crişul Repede nr. 36, VILA 35. PARTER. CAMERA NR. 1, Orş. Bragadiru, jud. ILFOV, 77025
Telefon 0723471530

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BUSUIOC IONUŢ · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 26.05.2017
CAEN4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ROM-GHEVES SRL după CUI 19014872 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
10.779.422 lei
+54.0% vs 2024
Profit net 2025
1.061.497 lei
+39.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă9.8%
Față de sectorpeste 46% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector38 angajați · peste 97% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.098.954 lei20142015: 1.613.249 lei20152016: 1.856.415 lei20162017: 1.732.210 lei20172018: 2.728.426 lei20182019: 3.291.823 lei20192020: 3.059.296 lei20202021: 4.687.519 lei20212022: 6.855.466 lei20222023: 6.442.457 lei20232024: 6.986.612 lei20242025: 10.779.422 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 10.779.422 lei 1.061.497 lei 38
2024 6.986.612 lei 761.685 lei 34
2023 6.442.457 lei 442.378 lei 37
2022 6.855.466 lei 827.853 lei 35
2021 4.687.519 lei 438.579 lei 40
2020 3.059.296 lei 634.359 lei 41
2019 3.291.823 lei 574.632 lei 39
2018 2.728.426 lei 320.501 lei 28
2017 1.732.210 lei 174.693 lei 22
2016 1.856.415 lei 29.815 lei 16
2015 1.613.249 lei 26.544 lei 116
2014 2.098.954 lei 60.934 lei 79
2013 2.618.436 lei 54.909 lei
2012 2.563.872 lei 18.627 lei 8
2011 1.461.973 lei -10.475 lei 5
2010 1.530.529 lei 39.028 lei 24

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2010–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 97 zile+29 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 41 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 9,85%−1,05 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 73,24%+9,76 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,37×−0,21 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,69×+0,99 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,98% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 27,22%−10,08 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 27,23%−10,08 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 283.669 lei+78.180 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,76×−0,66 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 358,33×−19,39 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 13,37%−3,26 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.168 din 19.967 firme active cu bilanț depus (CAEN 4100)
Vechime relativămai veche decât 91% dintre cele 32.298 firme active din sector
SectorCAEN 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 26.05.2017
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 26.05.2017 → funcțiune
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 5 → Oraş Bragadiru
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/14612/2006 → J2017002582236
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Oraş Bragadiru → Bucureşti Sectorul 5
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2017002582236 → J40/14612/2006

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ROM-GHEVES SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ROM-GHEVES SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ROM-GHEVES SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ROM-GHEVES SRL, cu sediul în Orş. Bragadiru, are codul unic de înregistrare (CUI) 19014872, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017002582236. Firma a fost înființată la data de 14 septembrie 2006 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

La ultima verificare, ROM-GHEVES SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 10.779.422 lei și un rezultat net de 1.061.497 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ROM-GHEVES SRL?

ROM-GHEVES SRL (CUI 19014872) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ROM-GHEVES SRL în sectorul său?

ROM-GHEVES SRL ocupă locul 1.168 din 19.967 firme active cu bilanț depus în CAEN 4100 (Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ROM-GHEVES SRL față de firmele din același domeniu?

ROM-GHEVES SRL este mai veche decât 91% dintre cele 32.298 firme active cu CAEN 4100.

Este ROM-GHEVES SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ROM-GHEVES SRL (CUI 19014872) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ROM-GHEVES SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ROM-GHEVES SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ROM-GHEVES SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ROM-GHEVES SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ROM-GHEVES SRL plătitoare de TVA?

Da, ROM-GHEVES SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ROM-GHEVES SRL?

În anul 2025, ROM-GHEVES SRL a raportat o cifră de afaceri de 10.779.422 lei și un număr mediu de 38 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ROM-GHEVES SRL?

Firmoscop analizează ROM-GHEVES SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Ilfov →

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.