Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › AUTO FLASH GROUP SRL

AUTO FLASH GROUP SRL

Înființată în 2006 · 19 ani vechime · Mun. Iaşi
CUI 19020793 · J22/2274/2006
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AUTO FLASH GROUP SRL
Cod fiscal (CIF) RO19020793
Nr. Reg. Comerțului J22/2274/2006
Sediu social Str. Nicolina nr. 1, bl. F, sc. A, et. 2, ap. 8, Mun. Iaşi, 700220

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 15.09.2006
CAEN5610 · Restaurante
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AUTO FLASH GROUP SRL după CUI 19020793 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
3.507.834 lei
+16.0% vs 2024
Profit net 2025
122.285 lei
-18.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă3.5%
Față de sectorpeste 49% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 2.027 de firme din Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,5%.

Mărime față de sector13 angajați · peste 88% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.898 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 189.578 lei20142015: 445.262 lei20152016: 433.611 lei20162017: 448.938 lei20172018: 617.829 lei20182019: 1.150.106 lei20192020: 1.812.650 lei20202021: 2.095.120 lei20212022: 2.082.006 lei20222023: 2.779.547 lei20232024: 3.011.229 lei20242025: 3.507.834 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.507.834 lei 122.285 lei 13
2024 3.011.229 lei 150.440 lei 13
2023 2.779.547 lei 366.426 lei 12
2022 2.082.006 lei 270.348 lei 11
2021 2.095.120 lei 534.647 lei 9
2020 1.812.650 lei 696.278 lei 6
2019 1.150.106 lei 224.163 lei 11
2018 617.829 lei 28.824 lei 9
2017 448.938 lei 11.745 lei 10
2016 433.611 lei 5.649 lei 7
2015 445.262 lei 512.039 lei 8
2014 189.578 lei 198.712 lei
2013 119.643 lei -118.938 lei 9
2012 217.025 lei -53.301 lei 5
2011 259.599 lei -22.229 lei 5
2010 178.634 lei 16.442 lei 1
2009 61.054 lei -57.567 lei 2
2008 398.844 lei 15.322 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 17 zile−29 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 28 zile−20 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,49%−1,51 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 6,74%−7,52 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 14,84×+7,83 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,07×−0,1 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 5,4%−1,12 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 5,04%−0,55 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 93,26%+7,52 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 269.833 lei+38.200 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,44×+0,32 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 13,6×−13,58 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 27 zile+14 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 3,08%−3,1 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 232 din 9.541 firme active cu bilanț depus (CAEN 5610)
Vechime relativămai veche decât 89% dintre cele 21.063 firme active din sector
SectorCAEN 5610 · Restaurante →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)1
Valoare totală (2025)315.000 lei

Autorități: COMUNA VICTORIA

Achiziții directe (SEAP)2
Valoare totală (2024–2026)195.500 lei

Cumpărători: Scoala Profesionala Ionel Teodoreanu Victoria, SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 PIETROASA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2006002274221 → J22/2274/2006
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J22/2274/2006 → J2006002274221

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AUTO FLASH GROUP SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AUTO FLASH GROUP SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru AUTO FLASH GROUP SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

AUTO FLASH GROUP SRL, cu sediul în Mun. Iaşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 19020793, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J22/2274/2006. Firma a fost înființată la data de 15 septembrie 2006 și are ca obiect principal de activitate Restaurante (CAEN 5610).

La ultima verificare, AUTO FLASH GROUP SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.507.834 lei și un rezultat net de 122.285 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AUTO FLASH GROUP SRL?

AUTO FLASH GROUP SRL (CUI 19020793) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă AUTO FLASH GROUP SRL în sectorul său?

AUTO FLASH GROUP SRL ocupă locul 232 din 9.541 firme active cu bilanț depus în CAEN 5610 (Restaurante), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AUTO FLASH GROUP SRL față de firmele din același domeniu?

AUTO FLASH GROUP SRL este mai veche decât 89% dintre cele 21.063 firme active cu CAEN 5610.

Este AUTO FLASH GROUP SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare AUTO FLASH GROUP SRL (CUI 19020793) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este AUTO FLASH GROUP SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, AUTO FLASH GROUP SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în AUTO FLASH GROUP SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AUTO FLASH GROUP SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AUTO FLASH GROUP SRL plătitoare de TVA?

Da, AUTO FLASH GROUP SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AUTO FLASH GROUP SRL?

În anul 2025, AUTO FLASH GROUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.507.834 lei și un număr mediu de 13 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AUTO FLASH GROUP SRL?

Firmoscop analizează AUTO FLASH GROUP SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Iași →

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.