Sari la conținut
FirmoscopFirmeTeleorman › GESICA IMPEX SRL

GESICA IMPEX SRL

Înființată în 2006 · 19 ani vechime · Mun. Roşiori de Vede
CUI 19038944 · J2006000543341
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GESICA IMPEX SRL
Cod fiscal (CIF) RO19038944
Nr. Reg. Comerțului J2006000543341
Sediu social Str. CARPAŢI nr. 98, Mun. Roşiori de Vede, jud. TELEORMAN, 145100
Telefon 0744494052

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MITRAN SILVIU CONSTANTIN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 21.09.2006
CAEN1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GESICA IMPEX SRL după CUI 19038944 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.996.996 lei
+13.0% vs 2024
Profit net 2025
175.646 lei
+418.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă8.8%
Față de sectorpeste 74% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 4.816 de firme din Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 1,6%.

Mărime față de sector10 angajați · peste 77% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 5.350 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 561.623 lei20142015: 756.264 lei20152016: 769.132 lei20162017: 757.767 lei20172018: 778.571 lei20182019: 920.438 lei20192020: 877.137 lei20202021: 948.314 lei20212022: 1.058.494 lei20222023: 1.329.376 lei20232024: 1.763.072 lei20242025: 1.996.996 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.996.996 lei 175.646 lei 10
2024 1.763.072 lei 33.893 lei 11
2023 1.329.376 lei 138.762 lei 5
2022 1.058.494 lei 47.746 lei 5
2021 948.314 lei 5.177 lei 5
2020 877.137 lei 7.605 lei 7
2019 920.438 lei 31.684 lei 6
2018 778.571 lei 8.689 lei 8
2017 757.767 lei 5.382 lei 7
2016 769.132 lei 13.815 lei 8
2015 756.264 lei 102.110 lei 7
2014 561.623 lei 37.652 lei 8
2013 462.280 lei 8.085 lei 8
2012 509.637 lei 9.561 lei 9
2010 444.625 lei 23.506 lei 7
2009 376.901 lei 14.483 lei 10
2008 366.003 lei 8.339 lei 10

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 103 zile+40 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 106 zile−9 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 8,8%+6,88 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 42,66%+8,05 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,34×−0,55 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,74×+0,21 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 23,17%+17,25 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 13,28%+9,41 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 57,34%−8,05 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 199.700 lei+39.421 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,51×−0,5 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 15,84×−9,67 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 23 zile+9 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 10,61%+6,23 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.021 din 7.467 firme active cu bilanț depus (CAEN 1071)
Vechime relativămai veche decât 85% dintre cele 14.755 firme active din sector
SectorCAEN 1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)370
Valoare totală (2024–2026)351.782 lei

Cumpărători: Spitalul Municipal Caritas- Rosiorii de Vede, SPITAL DE PNEUMOFTIZIOLOGIE ROSIORII DE VEDE

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GESICA IMPEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GESICA IMPEX SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru GESICA IMPEX SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GESICA IMPEX SRL, cu sediul în Mun. Roşiori de Vede, are codul unic de înregistrare (CUI) 19038944, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2006000543341. Firma a fost înființată la data de 22 septembrie 2006 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (CAEN 1071).

La ultima verificare, GESICA IMPEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.996.996 lei și un rezultat net de 175.646 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GESICA IMPEX SRL?

GESICA IMPEX SRL (CUI 19038944) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GESICA IMPEX SRL în sectorul său?

GESICA IMPEX SRL ocupă locul 1.021 din 7.467 firme active cu bilanț depus în CAEN 1071 (Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GESICA IMPEX SRL față de firmele din același domeniu?

GESICA IMPEX SRL este mai veche decât 85% dintre cele 14.755 firme active cu CAEN 1071.

Este GESICA IMPEX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GESICA IMPEX SRL (CUI 19038944) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GESICA IMPEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GESICA IMPEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GESICA IMPEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GESICA IMPEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GESICA IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da, GESICA IMPEX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GESICA IMPEX SRL?

În anul 2025, GESICA IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.996.996 lei și un număr mediu de 10 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GESICA IMPEX SRL?

Firmoscop analizează GESICA IMPEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Teleorman

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Producție alimentară în Teleorman →

Mergi mai departe

Firme din Teleorman

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.