Sari la conținut
FirmoscopFirmeGorj › STAR MEDIA SRL

STAR MEDIA SRL

Înființată în 2006 · 19 ani vechime · Mun. Târgu Jiu
CUI 19041427 · J18/655/2006
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire STAR MEDIA SRL
Cod fiscal (CIF) RO19041427
Nr. Reg. Comerțului J18/655/2006
Sediu social Str. Slt. Vasile Militaru, bl. 1, sc. 1, et. 4, ap. 17, Mun. Târgu Jiu, jud. GORJ, 210260
Telefon 0766738490

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

POPESCU CRISTIAN-IONUŢ · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 22.09.2006
CAEN1392 · Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută STAR MEDIA SRL după CUI 19041427 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.946.013 lei
+15.0% vs 2024
Profit net 2025
755.381 lei
+174.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă25.6%
Față de sectorpeste 86% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 620 de firme din Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,4%.

Mărime față de sector23 angajați · peste 90% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 676 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 276.469 lei20142015: 2.614 lei20152016: 775.990 lei20162017: 1.833.003 lei20172018: 1.895.974 lei20182019: 2.269.780 lei20192020: 1.742.232 lei20202021: 2.545.953 lei20212022: 3.949.702 lei20222023: 3.972.358 lei20232024: 2.566.461 lei20242025: 2.946.013 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.946.013 lei 755.381 lei 23
2024 2.566.461 lei 275.219 lei 30
2023 3.972.358 lei 1.020.879 lei 47
2022 3.949.702 lei 1.902.627 lei 46
2021 2.545.953 lei 792.439 lei 43
2020 1.742.232 lei 285.555 lei 38
2019 2.269.780 lei 1.006.450 lei 41
2018 1.895.974 lei 465.687 lei 41
2017 1.833.003 lei 543.959 lei 37
2016 775.990 lei 62.799 lei 1
2015 2.614 lei -48.357 lei 0
2014 276.469 lei 258.798 lei 0
2013 0 lei -23 lei
2012 0 lei 130 lei
2009 -5.145 lei
2008 18.007 lei 8.683 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 138 zile−92 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 71 zile+29 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 25,64%+14,92 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 18,6%−8,91 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,38×+1,74 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,45×−0,47 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 30,17%+14,44 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 12,58%+7,89 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 41,71%+11,9 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 128.088 lei+42.539 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,49× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 83,46×+10,76 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 4 zile−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 40,8%+26,74 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 86 din 1.017 firme active cu bilanț depus (CAEN 1392)
Vechime relativămai veche decât 78% dintre cele 1.899 firme active din sector
SectorCAEN 1392 · Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp) →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume5
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru STAR MEDIA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți STAR MEDIA SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru STAR MEDIA SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

STAR MEDIA SRL, cu sediul în Mun. Târgu Jiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 19041427, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J18/655/2006. Firma a fost înființată la data de 22 septembrie 2006 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp) (CAEN 1392).

La ultima verificare, STAR MEDIA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.946.013 lei și un rezultat net de 755.381 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are STAR MEDIA SRL?

STAR MEDIA SRL (CUI 19041427) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă STAR MEDIA SRL în sectorul său?

STAR MEDIA SRL ocupă locul 86 din 1.017 firme active cu bilanț depus în CAEN 1392 (Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este STAR MEDIA SRL față de firmele din același domeniu?

STAR MEDIA SRL este mai veche decât 78% dintre cele 1.899 firme active cu CAEN 1392.

Este STAR MEDIA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare STAR MEDIA SRL (CUI 19041427) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este STAR MEDIA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, STAR MEDIA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în STAR MEDIA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru STAR MEDIA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este STAR MEDIA SRL plătitoare de TVA?

Da, STAR MEDIA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a STAR MEDIA SRL?

În anul 2025, STAR MEDIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.946.013 lei și un număr mediu de 23 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu STAR MEDIA SRL?

Firmoscop analizează STAR MEDIA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Gorj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Gorj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.