Sari la conținut
FirmoscopFirmeCălărași › DEEA MARKET SRL

DEEA MARKET SRL

Înființată în 2006 · 19 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 19046564 · J2023011077401
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DEEA MARKET SRL
Cod fiscal (CIF) RO19046564
Nr. Reg. Comerțului J2023011077401
Sediu social Şos. Iancului nr. 47, bl. 102 C, sc. 2, et. 6, ap. 69, CAM 1. BIROUL 1, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 21719
Telefon 0723295480

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

PETRE AFENIŢA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 14.06.2023
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DEEA MARKET SRL după CUI 19046564 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
12.909.519 lei
-26.0% vs 2024
Profit net 2025
207.268 lei
-64.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.6%
Față de sectorpeste 46% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector18 angajați · peste 97% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 25.689 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2008: 1.023.274 lei20082010: 2.039.530 lei20102011: 1.545.382 lei20112012: 1.776.286 lei20122013: 3.963.233 lei20132014: 3.174.018 lei20142015: 5.281.757 lei20152016: 4.187.626 lei20162017: 4.513.641 lei20172023: 16.356.698 lei20232024: 17.367.807 lei20242025: 12.909.519 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 12.909.519 lei 207.268 lei 18
2024 17.367.807 lei 585.259 lei 20
2023 16.356.698 lei 979.726 lei 20
2017 4.513.641 lei 82.605 lei 26
2016 4.187.626 lei 100.263 lei 16
2015 5.281.757 lei 84.590 lei 15
2014 3.174.018 lei 111.125 lei 15
2013 3.963.233 lei 73.264 lei 11
2012 1.776.286 lei 14.653 lei 8
2011 1.545.382 lei 42.212 lei 8
2010 2.039.530 lei 164.693 lei 10
2008 1.023.274 lei 115.404 lei 5

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 90 zile+23 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 8 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,61%−1,76 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 30,39%−0,83 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,29×+0,09 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,44× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 2,85%−5,42 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,98%−3,71 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 69,61%+0,83 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 717.196 lei−151.194 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,23×−0,46 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,41×−0,6 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 259 zile+77 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,2%−2,28 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 526 din 47.593 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 70% dintre cele 91.202 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)198
Valoare totală (2024–2026)550.097 lei

Cumpărători: Spitalul de Psihiatrie Sapunari, Directia de Gospodarie Comunala si Locativa, REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA DIRECTIA DE CRESTERE, EXPLOATARE SI AMELIORARE A CABALINELOR R.A.

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Călăraşi → Sector 2 Mun. Bucureşti
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 14.06.2023
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J51/569/2006 → J2023011077401
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 14.06.2023 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Călăraşi
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 2 → Municipiul Călăraşi
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2023011077401 → J51/569/2006
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Călăraşi → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Călăraşi → Bucureşti Sectorul 2
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J51/569/2006 → J2023011077401
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Călăraşi
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 2 → Municipiul Călăraşi
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2023011077401 → J51/569/2006
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Călăraşi → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Călăraşi → Bucureşti Sectorul 2
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 14.06.2023
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J51/569/2006 → J2023011077401

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DEEA MARKET SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DEEA MARKET SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DEEA MARKET SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DEEA MARKET SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 19046564, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2023011077401. Firma a fost înființată la data de 26 septembrie 2006 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, DEEA MARKET SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 12.909.519 lei și un rezultat net de 207.268 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DEEA MARKET SRL?

DEEA MARKET SRL (CUI 19046564) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DEEA MARKET SRL în sectorul său?

DEEA MARKET SRL ocupă locul 526 din 47.593 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DEEA MARKET SRL față de firmele din același domeniu?

DEEA MARKET SRL este mai veche decât 70% dintre cele 91.202 firme active cu CAEN 4711.

Este DEEA MARKET SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DEEA MARKET SRL (CUI 19046564) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DEEA MARKET SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DEEA MARKET SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DEEA MARKET SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DEEA MARKET SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DEEA MARKET SRL plătitoare de TVA?

Da, DEEA MARKET SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DEEA MARKET SRL?

În anul 2025, DEEA MARKET SRL a raportat o cifră de afaceri de 12.909.519 lei și un număr mediu de 18 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DEEA MARKET SRL?

Firmoscop analizează DEEA MARKET SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Călăraşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Călărași →

Mergi mai departe

Firme din Călărași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.