Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › COMVEX SA

COMVEX SA

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Constanţa
CUI 1909360 · J1991000622138
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVAMare contribuabil
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire COMVEX SA
Cod fiscal (CIF) RO1909360
Nr. Reg. Comerțului J1991000622138
Sediu Mun. Constanţa, Constanţa
Telefon 0241603051

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BÎRSAN DOINA · reprezentant al persoanei juridiceIDU CORNELIU-BOGDAN · administratorCHIOCARU GEORGE · administratorDRĂGOI DAN ION · administratorȘANDRU EDMOND-COSTIN · administratorPANAIT VIOREL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 09.11.1992
CAEN5224 · Manipulări
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Mare contribuabilDa · în evidența ANAF pentru firme mari

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Cine deține firma

AcționarDeținere
Pers.Fizice4,24%
SOLIDMET SRL loc. BUCURESTI jud. SECTOR 130,69%
LIBERTY HOLDCO GALATI & SKOPJE LIMITED loc. LONDRA GBR28,12%
Pers.Juridice1,78%
DRAGOI ANCA MIHAELA17,59%
NICOLA RUXANDRA-IOANA17,59%

Depozitarul Central publică deținerile de la 10% în sus; restul apar cumulat, ca „Pers. Fizice” și „Pers. Juridice”.

Cum arăta în 31 decembrie 2006
AcționarDeținere
Pers.Fizice9,68%
SOLIDMET SRL51,99%
BROADHURST INVESTMENTS LIMITED21,74%
A.V.A.S.1,95%
Pers.Juridice14,64%

Depozitarul Central · structura la 31 decembrie 2025

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută COMVEX SA după CUI 1909360 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
248.414.361 lei
-10.0% vs 2024
Profit net 2025
63.457.675 lei
-19.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă25.5%
Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 70.453.357 lei20142015: 63.664.469 lei20152016: 49.613.198 lei20162017: 59.383.097 lei20172018: 77.288.258 lei20182019: 119.887.694 lei20192020: 89.549.921 lei20202021: 161.235.635 lei20212022: 356.917.155 lei20222023: 425.706.251 lei20232024: 277.257.551 lei20242025: 248.414.361 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 248.414.361 lei 63.457.675 lei 364
2024 277.257.551 lei 78.813.264 lei 404
2023 425.706.251 lei 189.722.243 lei 416
2022 356.917.155 lei 104.360.675 lei 385
2021 161.235.635 lei 32.387.501 lei 350
2020 89.549.921 lei 1.172.520 lei 291
2019 119.887.694 lei 15.293.843 lei 258
2018 77.288.258 lei 7.612.510 lei 235
2017 59.383.097 lei 5.208.361 lei 215
2016 49.613.198 lei 1.449.270 lei 213
2015 63.664.469 lei 6.869.547 lei 203
2014 70.453.357 lei 9.460.218 lei 210
2013 173.360.244 lei 7.051.789 lei 235
2012 109.205.606 lei 18.771.638 lei 211
2011 63.216.633 lei 6.306.947 lei 200
2010 51.169.247 lei 8.274.207 lei 205
2009 72.173.941 lei 13.105.374 lei 247
2008 151.748.252 lei 32.011.942 lei 338

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 266 zile+48 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 56 zile+12 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 25,55%−2,88 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 27,48%+1,32 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,64×−0,18 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,4× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 14,12%−3,44 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 9,64%−2,81 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 68,28%−2,65 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 682.457 lei−3.824 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,38×−0,06 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,87×−0,72 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 53 zile+5 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 33,61%−10,58 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2 din 330 firme active cu bilanț depus (CAEN 5224)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 698 firme active din sector
SectorCAEN 5224 · Manipulări →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume46
Dintre care radiate (închise)16

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru COMVEX SA

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți COMVEX SA? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru COMVEX SA

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

COMVEX SA, cu sediul în Mun. Constanţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 1909360, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1991000622138. Firma a fost înființată la data de 9 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Manipulări (CAEN 5224).

La ultima verificare, COMVEX SA figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 248.414.361 lei și un rezultat net de 63.457.675 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are COMVEX SA?

COMVEX SA (CUI 1909360) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă COMVEX SA în sectorul său?

COMVEX SA ocupă locul 2 din 330 firme active cu bilanț depus în CAEN 5224 (Manipulări), după cifra de afaceri.

Cât de veche este COMVEX SA față de firmele din același domeniu?

COMVEX SA este mai veche decât 98% dintre cele 698 firme active cu CAEN 5224.

Este COMVEX SA o firmă activă?

Da, la ultima verificare COMVEX SA (CUI 1909360) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este COMVEX SA în insolvență?

Nu — la ultima verificare, COMVEX SA nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în COMVEX SA?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru COMVEX SA, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este COMVEX SA plătitoare de TVA?

Da, COMVEX SA este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a COMVEX SA?

În anul 2025, COMVEX SA a raportat o cifră de afaceri de 248.414.361 lei și un număr mediu de 364 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu COMVEX SA?

Firmoscop analizează COMVEX SA pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.