Sari la conținut
FirmoscopFirmeBotoșani › RUL ELECTRO SRL

RUL ELECTRO SRL

Înființată în 2006 · 19 ani vechime · Mun. Botoşani
CUI 19094316 · J2006000557076
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RUL ELECTRO SRL
Cod fiscal (CIF) RO19094316
Nr. Reg. Comerțului J2006000557076
Sediu social Str. Pod de Piatra nr. 100, Mun. Botoşani
Telefon 0744507182

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ARPINTE DUMITRU · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 12.10.2006
CAEN4664 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RUL ELECTRO SRL după CUI 19094316 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.178.857 lei
+19.0% vs 2024
Profit net 2025
239.827 lei
+79.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă11.0%
Față de sectorpeste 60% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.630 de firme din Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 8,3%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 51% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.577 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 801.169 lei20142015: 868.617 lei20152016: 788.649 lei20162017: 680.318 lei20172018: 854.447 lei20182019: 957.672 lei20192020: 1.149.922 lei20202021: 1.284.851 lei20212022: 1.421.578 lei20222023: 1.819.111 lei20232024: 1.835.764 lei20242025: 2.178.857 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.178.857 lei 239.827 lei 2
2024 1.835.764 lei 133.364 lei 2
2023 1.819.111 lei 243.105 lei 2
2022 1.421.578 lei 217.308 lei 2
2021 1.284.851 lei 197.227 lei 2
2020 1.149.922 lei 202.368 lei 2
2019 957.672 lei 133.911 lei 2
2018 854.447 lei 86.758 lei 3
2017 680.318 lei 14.241 lei 3
2016 788.649 lei 66.009 lei 3
2015 868.617 lei 60.271 lei 3
2014 801.169 lei 66.570 lei 3
2013 669.461 lei 24.690 lei 4
2012 617.937 lei 21.561 lei 3
2011 738.190 lei 42.833 lei 2
2010 481.093 lei 1.040 lei 4
2009 573.271 lei -53.696 lei 4
2008 564.152 lei 21.220 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 96 zile−14 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 36 zile−3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 11,01%+3,75 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 48,44%−2,82 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,06×+0,11 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,94×−0,11 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 39,52%+14,26 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 20,38%+8,07 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 51,56%+2,82 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.089.429 lei+171.547 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,85×+0,16 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,24×+0,09 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 163 zile−7 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 15,09%+4,25 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 641 din 1.409 firme active cu bilanț depus (CAEN 4664)
Vechime relativămai veche decât 71% dintre cele 1.724 firme active din sector
SectorCAEN 4664 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)859
Valoare totală (2024–2026)1.549.427 lei

Cumpărători: S.C. NOVA APASERV S.A. Botosani, Spitalul Judetan de Urgenta "Mavromati" Botosani, AGENTIA NATIONALA DE IMBUNATATIRI FUNCIARE

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RUL ELECTRO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RUL ELECTRO SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RUL ELECTRO SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RUL ELECTRO SRL, cu sediul în Mun. Botoşani, are codul unic de înregistrare (CUI) 19094316, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2006000557076. Firma a fost înființată la data de 12 octombrie 2006 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (CAEN 4664).

La ultima verificare, RUL ELECTRO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.178.857 lei și un rezultat net de 239.827 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RUL ELECTRO SRL?

RUL ELECTRO SRL (CUI 19094316) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RUL ELECTRO SRL în sectorul său?

RUL ELECTRO SRL ocupă locul 641 din 1.409 firme active cu bilanț depus în CAEN 4664 (Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RUL ELECTRO SRL față de firmele din același domeniu?

RUL ELECTRO SRL este mai veche decât 71% dintre cele 1.724 firme active cu CAEN 4664.

Este RUL ELECTRO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare RUL ELECTRO SRL (CUI 19094316) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RUL ELECTRO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RUL ELECTRO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RUL ELECTRO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RUL ELECTRO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RUL ELECTRO SRL plătitoare de TVA?

Da, RUL ELECTRO SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RUL ELECTRO SRL?

În anul 2025, RUL ELECTRO SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.178.857 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RUL ELECTRO SRL?

Firmoscop analizează RUL ELECTRO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Botoşani

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Botoșani

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.