Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › GREENMIND SRL

GREENMIND SRL

Înființată în 2006 · 19 ani vechime · Sector 4 Mun. Bucureşti
CUI 19108667 · J2006016458400
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GREENMIND SRL
Cod fiscal (CIF) RO19108667
Nr. Reg. Comerțului J2006016458400
Sediu social Bld. Constantin Brâncoveanu nr. 13, bl. B16, sc. 3, et. P, ap. 56, Sector 4 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 41433
Telefon 3187803

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

SAVA EMANOIL RADU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.02.2008
CAEN7420 · Activități fotografice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GREENMIND SRL după CUI 19108667 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 79/100
Cifră de afaceri 2025
1.716.983 lei
-13.0% vs 2024
Profit net 2025
48.455 lei
-75.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.8%
Față de sectorpeste 38% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 2.957 de firme din Alte activități recreative și distractive n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 8,1%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 94% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 3.504 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital10.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 640.686 lei20142015: 1.166.005 lei20152016: 1.874.236 lei20162017: 1.458.856 lei20172018: 1.771.854 lei20182019: 1.793.178 lei20192020: 1.139.478 lei20202021: 1.521.320 lei20212022: 1.685.304 lei20222023: 1.993.408 lei20232024: 1.970.151 lei20242025: 1.716.983 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.716.983 lei 48.455 lei 5
2024 1.970.151 lei 200.417 lei 4
2023 1.993.408 lei 254.256 lei 5
2022 1.685.304 lei 365.568 lei 6
2021 1.521.320 lei 392.507 lei 5
2020 1.139.478 lei 16.095 lei 5
2019 1.793.178 lei 682.887 lei 5
2018 1.771.854 lei 659.921 lei 5
2017 1.458.856 lei 662.526 lei 4
2016 1.874.236 lei 835.092 lei 3
2015 1.166.005 lei 537.398 lei 2
2014 640.686 lei 90.856 lei 2
2013 683.422 lei 68.202 lei
2012 672.668 lei 284.685 lei
2011 473.016 lei 95.430 lei
2010 362.506 lei 27.838 lei
2009 407.293 lei 32.681 lei
2008 297.921 lei 97.821 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 165 zile+47 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 154 zile+24 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,82%−7,35 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 92,5%+18,33 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,08×−0,27 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 10,53×+7,71 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 65,57%−23,16 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 5,76%−17,54 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 8,79%−17,47 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 343.397 lei−149.141 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,04×−0,25 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 4,31%−10,78 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 22 din 4.923 firme active cu bilanț depus (CAEN 7420)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 12.516 firme active din sector
SectorCAEN 7420 · Activități fotografice →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GREENMIND SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GREENMIND SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru GREENMIND SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GREENMIND SRL, cu sediul în Sector 4 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 19108667, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2006016458400. Firma a fost înființată la data de 18 octombrie 2006 și are ca obiect principal de activitate Activități fotografice (CAEN 7420).

La ultima verificare, GREENMIND SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.716.983 lei și un rezultat net de 48.455 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GREENMIND SRL?

GREENMIND SRL (CUI 19108667) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GREENMIND SRL în sectorul său?

GREENMIND SRL ocupă locul 22 din 4.923 firme active cu bilanț depus în CAEN 7420 (Activități fotografice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GREENMIND SRL față de firmele din același domeniu?

GREENMIND SRL este mai veche decât 92% dintre cele 12.516 firme active cu CAEN 7420.

Este GREENMIND SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GREENMIND SRL (CUI 19108667) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GREENMIND SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GREENMIND SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GREENMIND SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GREENMIND SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GREENMIND SRL plătitoare de TVA?

Da, GREENMIND SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GREENMIND SRL?

În anul 2025, GREENMIND SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.716.983 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GREENMIND SRL?

Firmoscop analizează GREENMIND SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.