Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Dolj › EOS SRL

EOS SRL

Înființată în 2006 · 20 de ani vechime · Municipiul Craiova
CUI 19157970 · J2006001993161
Verifică înainte Verificat la ANAF · 3 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele, termenul și plafonul — deblochezi cu emailul, gratuit.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EOS SRL
Cod fiscal (CIF) RO19157970
Nr. Reg. Comerțului J2006001993161
Sediu social Brestei nr. 26, Corp C1, Camera 13-16, Municipiul Craiova, jud. Dolj, 200420
Telefon 0787384446

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Reprezentanți

DELU IULIANA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN1429 · Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 4 noiembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 3 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 4 noiembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 3 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EOS SRL după CUI 19157970 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 49/100
Cifră de afaceri 2025
630.982 lei
+66,0% vs 2024
Profit net 2025
9.299 lei
+121,5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.5%
Față de sectorpeste 43% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.969 de firme din Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 26% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.256 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 59.217 lei20142015: 115.864 lei20152016: 42.991 lei20162017: 64.734 lei20172018: 83.400 lei20182019: 149.059 lei20192020: 108.889 lei20202021: 127.716 lei20212022: 123.177 lei20222023: 264.461 lei20232024: 380.181 lei20242025: 630.982 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 630.982 lei 9.299 lei 1
2024 380.181 lei -43.296 lei —
2023 264.461 lei 79.404 lei —
2022 123.177 lei 78.225 lei —
2021 127.716 lei 97.922 lei —
2020 108.889 lei 76.606 lei —
2019 149.059 lei 120.383 lei 0
2018 83.400 lei -77.442 lei 1
2017 64.734 lei 24.945 lei 1
2016 42.991 lei 8.159 lei 1
2015 115.864 lei 66.395 lei —
2014 59.217 lei 10.579 lei —
2013 53.057 lei 24.310 lei —
2012 37.589 lei 20.767 lei —
2011 38.849 lei 18.782 lei 0
2010 12.311 lei 4.284 lei —
2009 — — —
2008 — -361 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 55 de zile−25 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 5 zile+4 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,47%+12,86 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 136,83%−69,62 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,73×+0,25 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 13,34%+120,39 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -36,83%+69,62 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 630.982 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 9,05×−0,35 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 18,97×+3,87 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 19 zile−5 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,92%+6,61 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

8,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 571 din 6.401 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 78 din 219 firme active cu bilanț depus (CAEN 1429)
Vechime relativămai veche decât 80% dintre cele 323 de firme active din sector
SectorCAEN 1429 · Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a. →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)3
Valoare totală (2024–2026)6.043 lei

Cumpărători: ORASUL TANDAREI, RATBV S.A.

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EOS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EOS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

EOS SRL, cu sediul în Municipiul Craiova, are codul unic de înregistrare (CUI) 19157970, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2006001993161. Firma a fost înființată la data de 2 noiembrie 2006 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a. (CAEN 1429).

La ultima verificare, EOS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 630.982 lei și un rezultat net de 9.299 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EOS SRL?

EOS SRL (CUI 19157970) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 3 noiembrie 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă EOS SRL în sectorul său?

EOS SRL ocupă locul 78 din 219 firme active cu bilanț depus în CAEN 1429 (Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EOS SRL față de firmele din același domeniu?

EOS SRL este mai veche decât 80% dintre cele 323 de firme active cu CAEN 1429.

Este EOS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare EOS SRL (CUI 19157970) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EOS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EOS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EOS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EOS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EOS SRL plătitoare de TVA?

Da, EOS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EOS SRL?

În anul 2025, EOS SRL a raportat o cifră de afaceri de 630.982 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EOS SRL?

Firmoscop analizează EOS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dolj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Textile & Confecții în Dolj →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 1429 din Dolj, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Dolj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.