Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › CHIC & CO SRL

CHIC & CO SRL

Înființată în 2006 · 19 ani vechime · Mun. Iaşi
CUI 19169281 · J22/2727/2006
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CHIC & CO SRL
Cod fiscal (CIF) RO19169281
Nr. Reg. Comerțului J22/2727/2006
Sediu social Str. Tabacului nr. 25, bl. J6, et. 2, ap. 8, Mun. Iaşi, 700440
Telefon 0232272764

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 06.11.2006
CAEN4777 · Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CHIC & CO SRL după CUI 19169281 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
8.896.024 lei
+12.0% vs 2024
Profit net 2025
596.208 lei
-6.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.7%
Față de sectorpeste 48% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 725 de firme din Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 7,2%.

Mărime față de sector15 angajați · peste 95% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 724 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.268.298 lei20142015: 4.167.854 lei20152016: 5.731.823 lei20162017: 6.913.862 lei20172018: 7.395.856 lei20182019: 6.828.023 lei20192020: 6.347.138 lei20202021: 7.833.090 lei20212022: 7.926.751 lei20222023: 8.070.384 lei20232024: 7.947.327 lei20242025: 8.896.024 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 8.896.024 lei 596.208 lei 15
2024 7.947.327 lei 636.335 lei 16
2023 8.070.384 lei 365.134 lei 15
2022 7.926.751 lei 243.080 lei 15
2021 7.833.090 lei 323.390 lei 15
2020 6.347.138 lei 174.161 lei 17
2019 6.828.023 lei -89.309 lei 19
2018 7.395.856 lei 210.023 lei 19
2017 6.913.862 lei 413.935 lei 19
2016 5.731.823 lei 663.978 lei 19
2015 4.167.854 lei 404.706 lei 15
2014 2.268.298 lei 105.082 lei 16
2013 1.139.901 lei -3.001 lei 14
2012 1.056.017 lei 48.335 lei 12
2011 898.628 lei 25.430 lei 10
2010 750.370 lei 565 lei 10
2009 615.423 lei 40.580 lei 9
2008 451.454 lei 1.757 lei 5

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 44 zile+18 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 10 zile+4 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,7%−1,31 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 20,72%+7,07 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,83×−2,5 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,26×+0,1 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 14,35%−3,54 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 11,41%−4,07 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 79,47%−7,1 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 593.068 lei+96.360 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,7×−0,23 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,82×+0,1 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 129 zile−5 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 8,19%−1,78 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 41 din 1.243 firme active cu bilanț depus (CAEN 4777)
Vechime relativămai veche decât 83% dintre cele 1.994 firme active din sector
SectorCAEN 4777 · Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2006002727224 → J22/2727/2006
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J22/2727/2006 → J2006002727224

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CHIC & CO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CHIC & CO SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CHIC & CO SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CHIC & CO SRL, cu sediul în Mun. Iaşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 19169281, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J22/2727/2006. Firma a fost înființată la data de 7 noiembrie 2006 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor (CAEN 4777).

La ultima verificare, CHIC & CO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 8.896.024 lei și un rezultat net de 596.208 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CHIC & CO SRL?

CHIC & CO SRL (CUI 19169281) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CHIC & CO SRL în sectorul său?

CHIC & CO SRL ocupă locul 41 din 1.243 firme active cu bilanț depus în CAEN 4777 (Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CHIC & CO SRL față de firmele din același domeniu?

CHIC & CO SRL este mai veche decât 83% dintre cele 1.994 firme active cu CAEN 4777.

Este CHIC & CO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CHIC & CO SRL (CUI 19169281) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CHIC & CO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CHIC & CO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CHIC & CO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CHIC & CO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CHIC & CO SRL plătitoare de TVA?

Da, CHIC & CO SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CHIC & CO SRL?

În anul 2025, CHIC & CO SRL a raportat o cifră de afaceri de 8.896.024 lei și un număr mediu de 15 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CHIC & CO SRL?

Firmoscop analizează CHIC & CO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Iași →

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.