Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › TRAVEL POINT SRL

TRAVEL POINT SRL

Înființată în 2006 · 19 ani vechime · Orş. Buşteni
CUI 19170189 · J29/2126/2017
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TRAVEL POINT SRL
CUI 19170189
Nr. Reg. Comerțului J29/2126/2017
Sediu social Str. Coştilei nr. 38A, Orş. Buşteni, jud. PRAHOVA, 105500
Telefon 0730330887

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

CRĂCIUN MAGDALENA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 22.08.2017
CAEN7912 · Activități ale tur-operatorilor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TRAVEL POINT SRL după CUI 19170189 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
153.952 lei
+27.0% vs 2024
Profit net 2025
59.929 lei
+368.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă38.9%
Față de sectorpeste 84% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 882 de firme din Activități ale tur-operatorilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 9,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 876 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 151.293 lei20142015: 66.982 lei20152016: 47.368 lei20162017: 39.716 lei20172018: 65.379 lei20182019: 40.709 lei20192020: 45.436 lei20202021: 48.759 lei20212022: 115.374 lei20222023: 142.133 lei20232024: 121.640 lei20242025: 153.952 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 153.952 lei 59.929 lei 1
2024 121.640 lei 12.793 lei 1
2023 142.133 lei 12.520 lei 1
2022 115.374 lei 4.732 lei 1
2021 48.759 lei 2.331 lei 1
2020 45.436 lei 1.594 lei 1
2019 40.709 lei 2.727 lei 1
2018 65.379 lei 581 lei 1
2017 39.716 lei 232 lei 1
2016 47.368 lei 3.592 lei 1
2015 66.982 lei 1.693 lei 1
2014 151.293 lei 3.793 lei 1
2013 480.380 lei 14.007 lei 2
2012 326.434 lei 9.410 lei 2
2011 422.807 lei 30.788 lei 3
2010 304.228 lei -60.123 lei 3
2009 522.330 lei 30.218 lei
2008 916.717 lei 6.667 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 5 zile+1 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 143 zile−12 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 38,93%+28,41 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1,51%−0,41 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 66,41×+14,46 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,02× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 47,01%+28,07 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 46,66%+28 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 99,25%+0,75 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 153.952 lei+32.312 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,2×−0,57 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 65,7%+52,91 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 878 din 1.397 firme active cu bilanț depus (CAEN 7912)
Vechime relativămai veche decât 71% dintre cele 1.953 firme active din sector
SectorCAEN 7912 · Activități ale tur-operatorilor →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2026)39.150 lei

Cumpărători: SCOALA GIMNAZIALA ELENA DOAMNA TECUCI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 6 → Orş. Buşteni
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 22.08.2017
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/17804/2006 → J29/2126/2017
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 22.08.2017 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Prahova → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Loc. Buşteni, Oraş Buşteni → Bucureşti Sectorul 6
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J29/2126/2017 → J40/17804/2006
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Prahova
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 6 → Loc. Buşteni, Oraş Buşteni
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 22.08.2017
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/17804/2006 → J29/2126/2017

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TRAVEL POINT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TRAVEL POINT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TRAVEL POINT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TRAVEL POINT SRL, cu sediul în Orş. Buşteni, are codul unic de înregistrare (CUI) 19170189, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J29/2126/2017. Firma a fost înființată la data de 7 noiembrie 2006 și are ca obiect principal de activitate Activități ale tur-operatorilor (CAEN 7912).

La ultima verificare, TRAVEL POINT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 153.952 lei și un rezultat net de 59.929 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TRAVEL POINT SRL?

TRAVEL POINT SRL (CUI 19170189) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TRAVEL POINT SRL în sectorul său?

TRAVEL POINT SRL ocupă locul 878 din 1.397 firme active cu bilanț depus în CAEN 7912 (Activități ale tur-operatorilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TRAVEL POINT SRL față de firmele din același domeniu?

TRAVEL POINT SRL este mai veche decât 71% dintre cele 1.953 firme active cu CAEN 7912.

Este TRAVEL POINT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TRAVEL POINT SRL (CUI 19170189) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TRAVEL POINT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TRAVEL POINT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TRAVEL POINT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TRAVEL POINT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TRAVEL POINT SRL plătitoare de TVA?

Nu, TRAVEL POINT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TRAVEL POINT SRL?

În anul 2025, TRAVEL POINT SRL a raportat o cifră de afaceri de 153.952 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TRAVEL POINT SRL?

Firmoscop analizează TRAVEL POINT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Turism în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.