Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › IVASERV SRL

IVASERV SRL

Înființată în 2006 · 19 ani vechime · Mun. Ploieşti
CUI 19200697 · J29/2460/2006
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire IVASERV SRL
CUI 19200697
Nr. Reg. Comerțului J29/2460/2006
Sediu social Str. DR.TOMA IONESCU nr. 27, Camera 101, Mun. Ploieşti, jud. PRAHOVA
Telefon 0722822241

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

IORDACHE SILVIA-MARTHA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 15.11.2006
CAEN7729 · Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută IVASERV SRL după CUI 19200697 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 93/100
Cifră de afaceri 2025
78.230 lei
-78.0% vs 2024
Profit net 2025
103.588 lei
+530.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă132.4%
Datorii / capital1.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 500 lei20122013: 161 lei20132014: 1.000 lei20142015: 1.500 lei20152016: 16.033 lei20162017: 2.004 lei20172020: 25.555 lei20202021: 353.945 lei20212022: 514.132 lei20222023: 680.802 lei20232024: 348.505 lei20242025: 78.230 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 78.230 lei 103.588 lei 2
2024 348.505 lei -24.077 lei 0
2023 680.802 lei 44.215 lei 14
2022 514.132 lei 55.749 lei 11
2021 353.945 lei 15.681 lei
2020 25.555 lei -46.414 lei 9
2019 -29.370 lei
2018 -28.515 lei
2017 2.004 lei -29.524 lei
2016 16.033 lei -15.539 lei
2015 1.500 lei -3.399 lei
2014 1.000 lei -2.534 lei
2013 161 lei -7.406 lei
2012 500 lei -2.089 lei
2011 806 lei -4.318 lei
2010 -7.894 lei 1
2009 1.588 lei -4.415 lei
2008 30.032 lei 486 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 112 zile−76 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 73 zile+21 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 132,41%+139,32 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 59,45%−134,63 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,68×+1,16 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,45× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 624,78% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 255,48%+281,51 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 40,89%+134,97 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 39.115 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,93×−1,84 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 107,27%+111,03 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 61 din 204 firme active cu bilanț depus (CAEN 7729)
Vechime relativămai veche decât 93% dintre cele 609 firme active din sector
SectorCAEN 7729 · Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru IVASERV SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți IVASERV SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru IVASERV SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

IVASERV SRL, cu sediul în Mun. Ploieşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 19200697, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J29/2460/2006. Firma a fost înființată la data de 16 noiembrie 2006 și are ca obiect principal de activitate Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a. (CAEN 7729).

La ultima verificare, IVASERV SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 78.230 lei și un rezultat net de 103.588 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are IVASERV SRL?

IVASERV SRL (CUI 19200697) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă IVASERV SRL în sectorul său?

IVASERV SRL ocupă locul 61 din 204 firme active cu bilanț depus în CAEN 7729 (Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este IVASERV SRL față de firmele din același domeniu?

IVASERV SRL este mai veche decât 93% dintre cele 609 firme active cu CAEN 7729.

Este IVASERV SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare IVASERV SRL (CUI 19200697) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este IVASERV SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, IVASERV SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în IVASERV SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru IVASERV SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este IVASERV SRL plătitoare de TVA?

Nu, IVASERV SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a IVASERV SRL?

În anul 2025, IVASERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 78.230 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu IVASERV SRL?

Firmoscop analizează IVASERV SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.