Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › MURCOS TERM SRL

MURCOS TERM SRL

Înființată în 2006 · 19 ani vechime · Mun. Constanţa
CUI 19204028 · J2006003459137
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MURCOS TERM SRL
Cod fiscal (CIF) RO19204028
Nr. Reg. Comerțului J2006003459137
Sediu social Str. Petru Rareş nr. 4, et. 2, CAMERA 1, Mun. Constanţa, 900745
Telefon 0721536817

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MURARAȘU ȘTEFAN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.11.2006
CAEN4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MURCOS TERM SRL după CUI 19204028 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
1.936.333 lei
-21.0% vs 2024
Profit net 2025
-293.917 lei
-177.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-15.2%
Față de sectorpeste 12% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 2.523 de firme din Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,9%.

Mărime față de sector14 angajați · peste 92% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.715 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 782.823 lei20142015: 800.455 lei20152016: 808.209 lei20162017: 6.300.310 lei20172018: 12.708.869 lei20182019: 11.138.055 lei20192020: 5.759.559 lei20202021: 8.760.345 lei20212022: 10.061.721 lei20222023: 2.910.751 lei20232024: 2.447.855 lei20242025: 1.936.333 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.936.333 lei -293.917 lei 14
2024 2.447.855 lei 379.805 lei 16
2023 2.910.751 lei 1.001.294 lei 18
2022 10.061.721 lei 646.557 lei 66
2021 8.760.345 lei 913.340 lei 85
2020 5.759.559 lei 817.841 lei 55
2019 11.138.055 lei 698.185 lei 98
2018 12.708.869 lei 990.160 lei 110
2017 6.300.310 lei 47.906 lei 100
2016 808.209 lei 135.226 lei 20
2015 800.455 lei 37.908 lei 15
2014 782.823 lei 7.381 lei
2013 722.759 lei -85.137 lei 10
2012 1.330.703 lei 231.471 lei 20
2011 1.442.550 lei 381.371 lei 25
2010 886.787 lei 211.144 lei 20
2009 1.081.054 lei 352.982 lei 15
2008 593.447 lei 128.777 lei 25

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 96 zile−35 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 94 zile−56 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -15,18%−30,7 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 28,69%−7,39 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,49×+0,72 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,4×−0,16 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -23,21%−47,55 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -16,55%−32,11 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 71,31%+7,39 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 138.310 lei−14.681 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,09×+0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 215.148,11×−56.835,78 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -13,17%−34,26 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 484 din 3.780 firme active cu bilanț depus (CAEN 4399)
Vechime relativămai veche decât 89% dintre cele 8.513 firme active din sector
SectorCAEN 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MURCOS TERM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MURCOS TERM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MURCOS TERM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MURCOS TERM SRL, cu sediul în Mun. Constanţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 19204028, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2006003459137. Firma a fost înființată la data de 16 noiembrie 2006 și are ca obiect principal de activitate Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN 4399).

La ultima verificare, MURCOS TERM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.936.333 lei și un rezultat net de -293.917 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MURCOS TERM SRL?

MURCOS TERM SRL (CUI 19204028) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MURCOS TERM SRL în sectorul său?

MURCOS TERM SRL ocupă locul 484 din 3.780 firme active cu bilanț depus în CAEN 4399 (Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MURCOS TERM SRL față de firmele din același domeniu?

MURCOS TERM SRL este mai veche decât 89% dintre cele 8.513 firme active cu CAEN 4399.

Este MURCOS TERM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MURCOS TERM SRL (CUI 19204028) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MURCOS TERM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MURCOS TERM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MURCOS TERM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MURCOS TERM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MURCOS TERM SRL plătitoare de TVA?

Da, MURCOS TERM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MURCOS TERM SRL?

În anul 2025, MURCOS TERM SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.936.333 lei și un număr mediu de 14 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MURCOS TERM SRL?

Firmoscop analizează MURCOS TERM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.