Sari la conținut
FirmoscopFirmeVaslui › ATUFOREST SRL

ATUFOREST SRL

Înființată în 2006 · 19 ani vechime · Sat Micleşti Com. Micleşti
CUI 19216693 · J37/750/2006
Fără probleme găsite Re-verificat · 25 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ATUFOREST SRL
Cod fiscal (CIF) RO19216693
Nr. Reg. Comerțului J37/750/2006
Sediu Sat Micleşti Com. Micleşti, Vaslui
Telefon 0762692887

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

UNGUREANU DANIEL · administratorUNGURIANU VASILE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.11.2006
CAEN0220 · Exploatarea forestieră
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ATUFOREST SRL după CUI 19216693 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
6.837.517 lei
-10.0% vs 2023
Profit net 2024
796.618 lei
-19.0% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă11.7%
Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 1.231.530 lei20112012: 662.790 lei20122013: 823.416 lei20132014: 1.259.613 lei20142015: 1.271.636 lei20152016: 1.296.867 lei20162017: 2.738.857 lei20172019: 1.857.307 lei20192020: 1.354.287 lei20202022: 6.584.228 lei20222023: 7.556.651 lei20232024: 6.837.517 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 6.837.517 lei 796.618 lei 19
2023 7.556.651 lei 982.991 lei 17
2022 6.584.228 lei 935.839 lei 17
2020 1.354.287 lei 120.213 lei 9
2019 1.857.307 lei 90.625 lei 9
2017 2.738.857 lei 364.583 lei 9
2016 1.296.867 lei 92.260 lei 9
2015 1.271.636 lei 117.964 lei 8
2014 1.259.613 lei 59.287 lei 8
2013 823.416 lei 19.181 lei 7
2012 662.790 lei 39.066 lei 7
2011 1.231.530 lei 248.952 lei 7
2010 910.921 lei 68.940 lei 8
2009 757.788 lei 76.921 lei 8
2008 481.199 lei 105.653 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 65 zile−44 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 65 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 11,65%−1,36 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 29,87%−14,47 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,35×+1,09 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,43×−0,37 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 27,82%−6,76 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 19,51%+0,26 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 70,13%+14,47 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 359.869 lei−84.640 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,67×+0,19 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 17,87×+11,38 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 20 zile−36 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 16,08%−0,8 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 131 din 4.039 firme active cu bilanț depus (CAEN 0220)
Vechime relativămai veche decât 81% dintre cele 6.143 firme active din sector
SectorCAEN 0220 · Exploatarea forestieră →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)28
Valoare totală (2024–2026)1.537.984 lei

Cumpărători: LICEUL STEFAN CEL MARE CODAESTI, Liceul Tehnologic Vladeni, SCOALA CU CLASELE I-VIII CIUREA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume29
Dintre care radiate (închise)8

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ATUFOREST SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ATUFOREST SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ATUFOREST SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ATUFOREST SRL, cu sediul în Sat Micleşti Com. Micleşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 19216693, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J37/750/2006. Firma a fost înființată la data de 21 noiembrie 2006 și are ca obiect principal de activitate Exploatarea forestieră (CAEN 0220).

La ultima verificare, ATUFOREST SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 6.837.517 lei și un rezultat net de 796.618 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ATUFOREST SRL?

ATUFOREST SRL (CUI 19216693) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 25 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ATUFOREST SRL în sectorul său?

ATUFOREST SRL ocupă locul 131 din 4.039 firme active cu bilanț depus în CAEN 0220 (Exploatarea forestieră), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ATUFOREST SRL față de firmele din același domeniu?

ATUFOREST SRL este mai veche decât 81% dintre cele 6.143 firme active cu CAEN 0220.

Este ATUFOREST SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ATUFOREST SRL (CUI 19216693) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ATUFOREST SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ATUFOREST SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ATUFOREST SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ATUFOREST SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ATUFOREST SRL plătitoare de TVA?

Da, ATUFOREST SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ATUFOREST SRL?

În anul 2024, ATUFOREST SRL a raportat o cifră de afaceri de 6.837.517 lei și un număr mediu de 19 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ATUFOREST SRL?

Firmoscop analizează ATUFOREST SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vaslui

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Vaslui

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.