Sari la conținut
FirmoscopFirmeCălărași › REMAT SA

REMAT SA

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Călăraşi
CUI 1921852 · J1991000212515
Fără probleme găsite Re-verificat · 22 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVAMare contribuabil
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire REMAT SA
Cod fiscal (CIF) RO1921852
Nr. Reg. Comerțului J1991000212515
Sediu social Str. Ing. Coarnă Teodor nr. 12, Mun. Călăraşi
Telefon 331821

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 22 august 2026.

Reprezentanți

GĂBREANU ION · administratorDRAGOMIR IULIAN · reprezentant al persoanei juridiceANA ELENA · administratorPURA IOAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.11.1992
CAEN3821 · Recuperarea materialelor reciclabile
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Mare contribuabilDa · în evidența ANAF pentru firme mari
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 22 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 22 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 22 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 22 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 22 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 22 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută REMAT SA după CUI 1921852 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
321.406.748 lei
-23.0% vs 2024
Profit net 2025
-9.098.711 lei
-886.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-2.8%
Față de sectorpeste 26% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 812 de firme din Recuperarea materialelor reciclabile care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,0%.

Mărime față de sector143 angajați · peste 98% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 864 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 479.937.027 lei20142015: 258.688.327 lei20152016: 226.614.350 lei20162017: 304.237.408 lei20172018: 276.000.291 lei20182019: 225.096.227 lei20192020: 226.058.785 lei20202021: 410.545.545 lei20212022: 495.671.984 lei20222023: 448.213.208 lei20232024: 419.325.839 lei20242025: 321.406.748 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 321.406.748 lei -9.098.711 lei 143
2024 419.325.839 lei 1.156.588 lei 156
2023 448.213.208 lei -5.324.088 lei 156
2022 495.671.984 lei 22.087.206 lei 163
2021 410.545.545 lei 20.844.277 lei 152
2020 226.058.785 lei 1.383.648 lei 151
2019 225.096.227 lei -2.796.567 lei 127
2018 276.000.291 lei 1.724.677 lei 113
2017 304.237.408 lei 8.124.319 lei 108
2016 226.614.350 lei 4.192.850 lei 98
2015 258.688.327 lei 3.790.687 lei 105
2014 479.937.027 lei 3.994.512 lei 110
2013 552.259.607 lei 2.259.757 lei 128
2012 734.178.425 lei 7.005.365 lei 148
2011 749.609.421 lei 10.710.524 lei 133
2010 570.636.648 lei 19.410.241 lei 133
2009 353.303.138 lei 12.480.504 lei 138
2008 388.503.715 lei 22.346.017 lei 163

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 101 zile+30 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 28 zile+9 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -2,83%−3,11 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 44,49%+3,98 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,25×−0,22 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,79×+0,11 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -8,09%−9,04 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -4,54%−5,11 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 56,2%−3,8 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 2.247.600 lei−440.386 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,61×−0,46 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor −0,8 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 122 zile+26 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -1,69%−2,96 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 136 din 1.249 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 3,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6 din 844 firme active cu bilanț depus (CAEN 3821)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 1.158 firme active din sector
SectorCAEN 3821 · Recuperarea materialelor reciclabile →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume46
Dintre care radiate (închise)22

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru REMAT SA

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți REMAT SA? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru REMAT SA

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

REMAT SA, cu sediul în Mun. Călăraşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 1921852, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1991000212515. Firma a fost înființată la data de 30 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Recuperarea materialelor reciclabile (CAEN 3821).

La ultima verificare, REMAT SA figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 321.406.748 lei și un rezultat net de -9.098.711 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 22 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are REMAT SA?

REMAT SA (CUI 1921852) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 22 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă REMAT SA în sectorul său?

REMAT SA ocupă locul 6 din 844 firme active cu bilanț depus în CAEN 3821 (Recuperarea materialelor reciclabile), după cifra de afaceri.

Cât de veche este REMAT SA față de firmele din același domeniu?

REMAT SA este mai veche decât 97% dintre cele 1.158 firme active cu CAEN 3821.

Este REMAT SA o firmă activă?

Da, la ultima verificare REMAT SA (CUI 1921852) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este REMAT SA în insolvență?

Nu — la ultima verificare, REMAT SA nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în REMAT SA?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru REMAT SA, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este REMAT SA plătitoare de TVA?

Da, REMAT SA este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a REMAT SA?

În anul 2025, REMAT SA a raportat o cifră de afaceri de 321.406.748 lei și un număr mediu de 143 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu REMAT SA?

Firmoscop analizează REMAT SA pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Călăraşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Călărași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 22 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.