Sari la conținut
FirmoscopFirmeTeleorman › MONT PLAST SRL

MONT PLAST SRL

Înființată în 2006 · 19 ani vechime · Mun. Alexandria
CUI 19247240 · J34/697/2006
Verifică înainte Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MONT PLAST SRL
CUI 19247240
Nr. Reg. Comerțului J34/697/2006
Sediu social Str. Carpaţi, bl. 255, sc. B, et. 1, ap. 25, Mun. Alexandria, jud. TELEORMAN, 140050

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

FALUVEGI CRISTINA VALENTINA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 28.11.2006
CAEN2223 · Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MONT PLAST SRL după CUI 19247240 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 45/100
Cifră de afaceri 2025
153.300 lei
+14.0% vs 2024
Profit net 2025
2.176 lei
-89.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.4%
Față de sectorpeste 43% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 7.522 de firme din Activități de coafură și frizerie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,8%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 68% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.799 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 21.359 lei20142015: 45.906 lei20152016: 50.486 lei20162017: 53.226 lei20172018: 62.371 lei20182019: 83.934 lei20192020: 50.170 lei20202021: 53.105 lei20212022: 66.720 lei20222023: 100.266 lei20232024: 134.865 lei20242025: 153.300 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 153.300 lei 2.176 lei 2
2024 134.865 lei 20.076 lei 2
2023 100.266 lei 23.160 lei 2
2022 66.720 lei 2.632 lei 2
2021 53.105 lei -4.579 lei 2
2020 50.170 lei 2.428 lei 2
2019 83.934 lei 30.474 lei 2
2018 62.371 lei 16.313 lei 2
2017 53.226 lei 7.279 lei 2
2016 50.486 lei -4.230 lei 3
2015 45.906 lei 2.312 lei 2
2014 21.359 lei -2.790 lei 2
2013 42.656 lei -2.054 lei 3
2012 56.066 lei 22.048 lei 3
2011 21.941 lei -24.407 lei 3
2010 19.271 lei -40.596 lei 3
2009 3.993 lei -43.350 lei 1
2008 -17.499 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 63 zile−46 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,42%−13,47 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 274,16%+84,86 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,36×−0,17 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 22,48%−71,7 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -174,16%−84,86 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 76.650 lei+9.217 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 15,84×+9,51 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 80,35× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 5 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,48%−16,41 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 989 din 1.695 firme active cu bilanț depus (CAEN 2223)
Vechime relativămai veche decât 81% dintre cele 2.828 firme active din sector
SectorCAEN 2223 · Fabricarea de uși și ferestre din material plastic →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: cerere de dizolvare cf. art.237 din Legea nr. 31/1990 trimisă la tribunal spre soluționare → INREGISTRAT din data 28.11.2006
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 28.11.2006 → cerere de dizolvare cf. art.237 din Legea nr. 31/1990 trimisă la tribunal spre soluționare
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: cerere de dizolvare cf. art.237 din Legea nr. 31/1990 trimisă la tribunal spre soluționare → INREGISTRAT din data 28.11.2006

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MONT PLAST SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MONT PLAST SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MONT PLAST SRL, cu sediul în Mun. Alexandria, are codul unic de înregistrare (CUI) 19247240, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J34/697/2006. Firma a fost înființată la data de 29 noiembrie 2006 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de uși și ferestre din material plastic (CAEN 2223).

La ultima verificare, MONT PLAST SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 153.300 lei și un rezultat net de 2.176 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MONT PLAST SRL?

MONT PLAST SRL (CUI 19247240) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă MONT PLAST SRL în sectorul său?

MONT PLAST SRL ocupă locul 989 din 1.695 firme active cu bilanț depus în CAEN 2223 (Fabricarea de uși și ferestre din material plastic), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MONT PLAST SRL față de firmele din același domeniu?

MONT PLAST SRL este mai veche decât 81% dintre cele 2.828 firme active cu CAEN 2223.

Este MONT PLAST SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MONT PLAST SRL (CUI 19247240) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MONT PLAST SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MONT PLAST SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MONT PLAST SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MONT PLAST SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MONT PLAST SRL plătitoare de TVA?

Nu, MONT PLAST SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MONT PLAST SRL?

În anul 2025, MONT PLAST SRL a raportat o cifră de afaceri de 153.300 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MONT PLAST SRL?

Firmoscop analizează MONT PLAST SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Teleorman

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Teleorman

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.