Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Prahova › CIS CONSTRUCT SRL

CIS CONSTRUCT SRL

Înființată în 2006 · 19 ani vechime · Sat Tăriceni, Comuna Şirna
CUI 19259074 · J29/2635/2006
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 5 noiembrie 2026
În funcțiuneDatorii ANAF · 402K leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Câte zile termen și cât plafon? Deblochezi cu emailul, gratuit.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CIS CONSTRUCT SRL
Cod fiscal (CIF) RO19259074
Nr. Reg. Comerțului J29/2635/2006
Sediu Sat Tăriceni, Comuna Şirna, Prahova
Telefon 0724545975

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 5 noiembrie 2026.

Reprezentanți

ION MĂDĂLIN-FLORIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)402.331 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 5 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 4 noiembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 5 noiembrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 402.331 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 4 noiembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 5 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CIS CONSTRUCT SRL după CUI 19259074 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 90/100
Cifră de afaceri 2025
5.241.488 lei
0,0% vs 2024
Profit net 2025
1.207.962 lei
-24,6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă23.0%
Față de sectorpeste 63% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 432 de firme din Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,5%.

Mărime față de sector23 de angajați · peste 93% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 476 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.299.057 lei20142015: 2.001.417 lei20152016: 1.238.495 lei20162017: 1.515.797 lei20172018: 1.183.030 lei20182019: 1.731.248 lei20192020: 2.115.250 lei20202021: 3.421.663 lei20212022: 3.321.289 lei20222023: 4.310.061 lei20232024: 5.256.593 lei20242025: 5.241.488 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 5.241.488 lei 1.207.962 lei 23
2024 5.256.593 lei 1.602.183 lei 23
2023 4.310.061 lei 1.016.120 lei 16
2022 3.321.289 lei 683.956 lei 17
2021 3.421.663 lei 864.350 lei 15
2020 2.115.250 lei 83.637 lei 17
2019 1.731.248 lei -171.887 lei 20
2018 1.183.030 lei -150.904 lei 18
2017 1.515.797 lei 24.403 lei 28
2016 1.238.495 lei 121.945 lei 26
2015 2.001.417 lei 278.739 lei 30
2014 2.299.057 lei 612.764 lei 41
2013 3.069.939 lei 521.931 lei 35
2012 1.843.841 lei 516.376 lei 25
2011 2.089.441 lei 794.404 lei 19
2010 742.895 lei 249.672 lei 15
2009 714.218 lei 176.949 lei 13
2008 583.353 lei 215.267 lei 6

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 322 de zile+43 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 245 de zile−15 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 23,05%−7,43 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 79,42%+16,76 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,26×−0,34 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,86×+2,18 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 100,71%+33,9 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 20,73%−4,21 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 20,58%−16,76 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 227.891 lei−657 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,9×+0,08 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 8,02×−1,76 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 46 de zile+9 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 37,65%−16,42 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 532 din 28.704 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 91% dintre cele 62.592 de firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CIS CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CIS CONSTRUCT SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

CIS CONSTRUCT SRL, cu sediul în Sat Tăriceni, Comuna Şirna, are codul unic de înregistrare (CUI) 19259074, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J29/2635/2006. Firma a fost înființată la data de 29 noiembrie 2006 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, CIS CONSTRUCT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 402K lei. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5.241.488 lei și un rezultat net de 1.207.962 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 5 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CIS CONSTRUCT SRL?

CIS CONSTRUCT SRL (CUI 19259074) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 5 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CIS CONSTRUCT SRL în sectorul său?

CIS CONSTRUCT SRL ocupă locul 532 din 28.704 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CIS CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

CIS CONSTRUCT SRL este mai veche decât 91% dintre cele 62.592 de firme active cu CAEN 4120.

Este CIS CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CIS CONSTRUCT SRL (CUI 19259074) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CIS CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CIS CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are CIS CONSTRUCT SRL datorii la stat?

La ultima verificare, CIS CONSTRUCT SRL figura cu restanțe de 402.331 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în CIS CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CIS CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CIS CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, CIS CONSTRUCT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CIS CONSTRUCT SRL?

În anul 2025, CIS CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 5.241.488 lei și un număr mediu de 23 de angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CIS CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează CIS CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Prahova →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4120 din Prahova, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 5 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.