Sari la conținut
FirmoscopFirmeSatu Mare › NIKI & PAT SRL

NIKI & PAT SRL

Înființată în 2006 · 19 ani vechime · Sat Viile Satu Mare Com. Viile Satu Mare
CUI 19299850 · J30/1204/2006
Verifică înainte Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NIKI & PAT SRL
CUI 19299850
Nr. Reg. Comerțului J30/1204/2006
Sediu social Str. Codrului nr. 1, Sat Viile Satu Mare Com. Viile Satu Mare, 447360

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

VANIGA PETRICĂ · administratorVANIGA NICOLETA PATRICIA · administratorVANIGA JOLAN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 04.12.2006
CAEN1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NIKI & PAT SRL după CUI 19299850 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 49/100
Cifră de afaceri 2025
236.246 lei
+40.0% vs 2024
Profit net 2025
4.669 lei
+108.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.0%
Față de sectorpeste 52% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 4.816 de firme din Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 1,6%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 17% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 5.350 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 65.572 lei20142015: 71.658 lei20152016: 84.283 lei20162017: 94.707 lei20172018: 131.281 lei20182019: 128.763 lei20192020: 74.288 lei20202021: 98.597 lei20212022: 148.561 lei20222023: 160.488 lei20232024: 169.091 lei20242025: 236.246 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 236.246 lei 4.669 lei 1
2024 169.091 lei -54.522 lei 1
2023 160.488 lei -26.638 lei 1
2022 148.561 lei 7.764 lei 1
2021 98.597 lei -1.139 lei 1
2020 74.288 lei -16.571 lei 2
2019 128.763 lei 34.238 lei 2
2018 131.281 lei 49.544 lei 2
2017 94.707 lei 20.572 lei 2
2016 84.283 lei 6.608 lei 2
2015 71.658 lei 8.427 lei 2
2014 65.572 lei 6.062 lei 2
2013 71.806 lei 6.790 lei 4
2012 79.672 lei 11.223 lei 4
2011 76.488 lei -5.818 lei 4
2010 66.406 lei -20.281 lei 4
2009 98.943 lei -1.017 lei 4
2008 73.343 lei -10.717 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 59 zile−99 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 4 zile+2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,98%+34,22 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 161,58%+26,06 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,62×−0,12 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 19,88%+121,11 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -61,58%−26,06 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 236.246 lei+67.155 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 10,06×+6,92 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 107,14×−104,75 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 3 zile+1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 3,07%+26,85 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.869 din 7.461 firme active cu bilanț depus (CAEN 1071)
Vechime relativămai veche decât 85% dintre cele 14.764 firme active din sector
SectorCAEN 1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NIKI & PAT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NIKI & PAT SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NIKI & PAT SRL, cu sediul în Sat Viile Satu Mare Com. Viile Satu Mare, are codul unic de înregistrare (CUI) 19299850, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J30/1204/2006. Firma a fost înființată la data de 5 decembrie 2006 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (CAEN 1071).

La ultima verificare, NIKI & PAT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 236.246 lei și un rezultat net de 4.669 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NIKI & PAT SRL?

NIKI & PAT SRL (CUI 19299850) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă NIKI & PAT SRL în sectorul său?

NIKI & PAT SRL ocupă locul 3.869 din 7.461 firme active cu bilanț depus în CAEN 1071 (Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NIKI & PAT SRL față de firmele din același domeniu?

NIKI & PAT SRL este mai veche decât 85% dintre cele 14.764 firme active cu CAEN 1071.

Este NIKI & PAT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare NIKI & PAT SRL (CUI 19299850) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NIKI & PAT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NIKI & PAT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NIKI & PAT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NIKI & PAT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NIKI & PAT SRL plătitoare de TVA?

Nu, NIKI & PAT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NIKI & PAT SRL?

În anul 2025, NIKI & PAT SRL a raportat o cifră de afaceri de 236.246 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NIKI & PAT SRL?

Firmoscop analizează NIKI & PAT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Satu Mare

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Producție alimentară în Satu Mare →

Mergi mai departe

Firme din Satu Mare

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.