Sari la conținut
FirmoscopFirmeIalomița › ROMAGRA IMPEX SRL

ROMAGRA IMPEX SRL

Înființată în 2006 · 19 ani vechime · Sat Ograda Com. Ograda
CUI 19820915 · J21/634/2006
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ROMAGRA IMPEX SRL
Cod fiscal (CIF) RO19820915
Nr. Reg. Comerțului J21/634/2006
Sediu social Str. Ionel Perlea nr. 6, Sat Ograda Com. Ograda, jud. IALOMIŢA, 927061
Telefon 0243279531

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

TĂTUŢĂ VIOREL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 14.12.2006
CAEN0111 · Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ROMAGRA IMPEX SRL după CUI 19820915 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 83/100
Cifră de afaceri 2024
6.898.792 lei
-47.0% vs 2023
Profit net 2024
490.073 lei
+0.4% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă7.1%
Datorii / capital1.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 5.178.364 lei20122013: 5.924.587 lei20132014: 5.538.993 lei20142015: 6.019.688 lei20152016: 13.445.682 lei20162017: 10.394.305 lei20172018: 7.587.703 lei20182019: 9.832.821 lei20192020: 8.820.517 lei20202022: 18.309.903 lei20222023: 13.075.752 lei20232024: 6.898.792 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 6.898.792 lei 490.073 lei 13
2023 13.075.752 lei 488.302 lei 15
2022 18.309.903 lei 588.794 lei 18
2020 8.820.517 lei 722.323 lei 31
2019 9.832.821 lei 1.844.633 lei 33
2018 7.587.703 lei 2.078.623 lei 39
2017 10.394.305 lei 1.010.766 lei 44
2016 13.445.682 lei 430.155 lei 45
2015 6.019.688 lei 216.808 lei 32
2014 5.538.993 lei 1.812.780 lei 12
2013 5.924.587 lei 1.929.888 lei 24
2012 5.178.364 lei 674.154 lei 34
2011 2.524.900 lei 1.263.576 lei 6
2010 1.480.918 lei 1.824 lei 4
2009 222.561 lei -18.864 lei 2
2008 658.799 lei 185.953 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.660 zile+722 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 406 zile+171 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,1%+3,37 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 59,3%−2,19 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,69×+0,06 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,46×−0,14 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 2,28% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,93% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 40,7%+2,19 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 530.676 lei−341.041 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,13×−0,11 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,99×−1,19 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 370 zile+202 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 5%+1,73 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

7,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă medie sau mare — 61 din 772 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 0,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 832 din 9.885 firme active cu bilanț depus (CAEN 0111)
Vechime relativămai veche decât 85% dintre cele 27.866 firme active din sector
SectorCAEN 0111 · Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ROMAGRA IMPEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ROMAGRA IMPEX SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ROMAGRA IMPEX SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ROMAGRA IMPEX SRL, cu sediul în Sat Ograda Com. Ograda, are codul unic de înregistrare (CUI) 19820915, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J21/634/2006. Firma a fost înființată la data de 15 decembrie 2006 și are ca obiect principal de activitate Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase (CAEN 0111).

La ultima verificare, ROMAGRA IMPEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 6.898.792 lei și un rezultat net de 490.073 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ROMAGRA IMPEX SRL?

ROMAGRA IMPEX SRL (CUI 19820915) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ROMAGRA IMPEX SRL în sectorul său?

ROMAGRA IMPEX SRL ocupă locul 832 din 9.885 firme active cu bilanț depus în CAEN 0111 (Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ROMAGRA IMPEX SRL față de firmele din același domeniu?

ROMAGRA IMPEX SRL este mai veche decât 85% dintre cele 27.866 firme active cu CAEN 0111.

Este ROMAGRA IMPEX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ROMAGRA IMPEX SRL (CUI 19820915) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ROMAGRA IMPEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ROMAGRA IMPEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ROMAGRA IMPEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ROMAGRA IMPEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ROMAGRA IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da, ROMAGRA IMPEX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ROMAGRA IMPEX SRL?

În anul 2024, ROMAGRA IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 6.898.792 lei și un număr mediu de 13 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ROMAGRA IMPEX SRL?

Firmoscop analizează ROMAGRA IMPEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ialomiţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Agricultură în Ialomița →

Mergi mai departe

Firme din Ialomița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.