Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › GABY SRL

GABY SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Sat Călineşti Com. Călineşti
CUI 198588 · J1991000274030
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GABY SRL
CUI 198588
Nr. Reg. Comerțului J1991000274030
Sediu Sat Călineşti Com. Călineşti, Argeş
Telefon 0745848491

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

OPREA GABRIELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.11.1992
CAEN8240 · Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GABY SRL după CUI 198588 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 95/100
Cifră de afaceri 2025
18.500 lei
+13.0% vs 2024
Profit net 2025
9.790 lei
+118.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă52.9%
Datorii / capital2.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 24.505 lei20142015: 28.970 lei20152016: 8.680 lei20162017: 14.660 lei20172018: 19.280 lei20182019: 23.750 lei20192020: 17.720 lei20202021: 23.720 lei20212022: 20.650 lei20222023: 18.500 lei20232024: 16.400 lei20242025: 18.500 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 18.500 lei 9.790 lei
2024 16.400 lei -53.175 lei
2023 18.500 lei 8.108 lei
2022 20.650 lei 12.290 lei
2021 23.720 lei 18.852 lei
2020 17.720 lei 15.627 lei 1
2019 23.750 lei 22.461 lei
2018 19.280 lei 17.649 lei
2017 14.660 lei 7.758 lei 1
2016 8.680 lei 2.546 lei 1
2015 28.970 lei 15.038 lei 1
2014 24.505 lei 22.363 lei 1
2013 42.210 lei 22.215 lei
2012 60.400 lei 22.243 lei 3
2011 39.150 lei 430 lei 3
2010 44.500 lei 5.163 lei 3
2009 41.750 lei -6.488 lei 5
2008 29.910 lei 1.713 lei 5

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 420 zile+378 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 126 zile+111 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 52,92%+377,16 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 67,72%+56,61 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,48×−7,52 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,1×+1,97 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 96,45%+451,71 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 31,14%+346,92 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 32,28%−56,61 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,59×−0,38 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 168,54%+244,97 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 342 din 380 firme active cu bilanț depus (CAEN 8240)
Vechime relativămai veche decât 100% dintre cele 784 firme active din sector
SectorCAEN 8240 · Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume13
Dintre care radiate (închise)4

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GABY SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GABY SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru GABY SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GABY SRL, cu sediul în Sat Călineşti Com. Călineşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 198588, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1991000274030. Firma a fost înființată la data de 30 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN 8240).

La ultima verificare, GABY SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 18.500 lei și un rezultat net de 9.790 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GABY SRL?

GABY SRL (CUI 198588) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GABY SRL în sectorul său?

GABY SRL ocupă locul 342 din 380 firme active cu bilanț depus în CAEN 8240 (Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GABY SRL față de firmele din același domeniu?

GABY SRL este mai veche decât 100% dintre cele 784 firme active cu CAEN 8240.

Este GABY SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GABY SRL (CUI 198588) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GABY SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GABY SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GABY SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GABY SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GABY SRL plătitoare de TVA?

Nu, GABY SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GABY SRL?

În anul 2025, GABY SRL a raportat o cifră de afaceri de 18.500 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GABY SRL?

Firmoscop analizează GABY SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.