Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Neamț › ROTHERM SRL

ROTHERM SRL

Înființată în 1992 · 33 de ani vechime · Sat Vânători-Neamţ Com. Vânători-Neamţ
CUI 2007412 · J1991000624275
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 28 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ROTHERM SRL
Cod fiscal (CIF) RO2007412
Nr. Reg. Comerțului J1991000624275
Sediu social Str. ŞTEFAN CEL MARE nr. 27, Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ
Telefon 0744370405

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Reprezentanți

BOGDAN ŞTEFAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN2892 · Fabricarea utilajelor pentru extracție și construcții
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 28 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 28 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ROTHERM SRL după CUI 2007412 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
32.690.928 lei
+83,0% vs 2024
Profit net 2025
10.444.187 lei
+140,1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă31.9%
Datorii / capital0.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 4.768.528 lei20142015: 18.317.091 lei20152016: 6.747.663 lei20162017: 6.116.553 lei20172018: 7.510.588 lei20182019: 10.000.211 lei20192020: 14.893.111 lei20202021: 12.189.703 lei20212022: 18.116.644 lei20222023: 29.115.689 lei20232024: 17.848.615 lei20242025: 32.690.928 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 32.690.928 lei 10.444.187 lei 37
2024 17.848.615 lei 4.350.590 lei 29
2023 29.115.689 lei 6.019.325 lei 33
2022 18.116.644 lei 1.504.018 lei 30
2021 12.189.703 lei 793.315 lei 29
2020 14.893.111 lei 893.886 lei 28
2019 10.000.211 lei 1.139.052 lei 26
2018 7.510.588 lei 555.445 lei 27
2017 6.116.553 lei 116.106 lei 29
2016 6.747.663 lei 451.727 lei 34
2015 18.317.091 lei 2.670.820 lei 35
2014 4.768.528 lei 194.341 lei 26
2013 6.374.307 lei 444.090 lei 23
2012 4.370.016 lei 1.865 lei 23
2011 5.056.736 lei 56.877 lei 25
2010 2.545.758 lei 1.317 lei 22
2009 2.994.453 lei 33.909 lei 22
2008 4.370.291 lei 74.187 lei 23

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 144 de zile+42 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 33 de zile−12 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 31,95%+7,58 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 46,05%+11,64 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,17×−0,74 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,86×+0,33 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 69,21%+22,64 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 37,22%+7,09 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 53,77%−10,93 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 883.539 lei+268.070 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,16×−0,08 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 14,72×+1,85 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 25 de zile−3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 59,1%+21,01 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 7 din 50 de firme active cu bilanț depus (CAEN 2892)
Vechime relativămai veche decât 94% dintre cele 63 de firme active din sector
SectorCAEN 2892 · Fabricarea utilajelor pentru extracție și construcții →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)1
Valoare totală (2025)4.400.603 lei

Autorități: BAITA SA

SEAP — contracte atribuite · 2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume17
Dintre care radiate (închise)5

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ROTHERM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ROTHERM SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

ROTHERM SRL, cu sediul în Sat Vânători-Neamţ Com. Vânători-Neamţ, are codul unic de înregistrare (CUI) 2007412, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1991000624275. Firma a fost înființată la data de 29 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea utilajelor pentru extracție și construcții (CAEN 2892).

La ultima verificare, ROTHERM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 32.690.928 lei și un rezultat net de 10.444.187 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ROTHERM SRL?

ROTHERM SRL (CUI 2007412) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 28 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ROTHERM SRL în sectorul său?

ROTHERM SRL ocupă locul 7 din 50 de firme active cu bilanț depus în CAEN 2892 (Fabricarea utilajelor pentru extracție și construcții), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ROTHERM SRL față de firmele din același domeniu?

ROTHERM SRL este mai veche decât 94% dintre cele 63 de firme active cu CAEN 2892.

Este ROTHERM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ROTHERM SRL (CUI 2007412) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ROTHERM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ROTHERM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ROTHERM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ROTHERM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ROTHERM SRL plătitoare de TVA?

Da, ROTHERM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ROTHERM SRL?

În anul 2025, ROTHERM SRL a raportat o cifră de afaceri de 32.690.928 lei și un număr mediu de 37 de angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ROTHERM SRL?

Firmoscop analizează ROTHERM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 2892 din Neamț, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.